Náš příběh

Příběhy. V posteli začínají, zaplétají se i končí. Pohádky, veselohry, dramata. Rozlít víno. Drobit. Schovat se. Rozestlat. Milovat se. Rodit. Ukládat. Ptát se, jestli Tě ještě miluje. Ptát se, jestli ho ještě miluješ. Probudit se v botech. Ležet v botech naposledy.

Rodinná tradice už za první republiky

Báječné věci obvykle začínají v posteli. Třeba náš příběh. A hlavně příběh Terezie Täubelové. Její prababička Marie Líkařová totiž ve dvacátých letech minulého století vlastnila obchod s ložním prádlem. Záleželo jí na materiálech, které sama pečlivě vybírala a také na zákaznících samotných, jejichž monogramy sama pečlivě vyšívala na povlečení.

„Když mi umírala 96letá babička, ležela v povlečení, které dostala ke svatbě od své maminky. Bylo to neuvěřitelně dojemné. Moje babička celý život spala v povlečení, které jí její maminka věnovala jako svatební dar. Tak kvalitní tenkrát bylo! Přesně takovou kvalitu jsem se rozhodla vrátit do dnešních ložnic.“

Terezie, zakladatelka MARIELI

O spoustu let později její pravnučka Terezie nemůže najít povlečení, které by jí dělalo radost. Které by bylo kvalitní, krásné, z materiálu, za který se nikdo nemusí stydět. Nebylo jiné východisko než návrat k rodinné tradici. Nebyla jiná možnost než pokračovat v odkazu Marie Líkařové.

A tak vznikla značka MARIELI.

onas1
onas2

MARIELI. Osobní záležitost

Zase jsou dvacátá léta. Jen o sto let později. A my chceme vrátit do českých domácností materiály, které bude krásné, kvalitně a eticky zpracované a především vydrží. Produkty, které jsou osobní záležitostí Terezie Täubelové, ale zároveň i vás samotných. A to nejen díky monogramům, které po vzoru prababičky vyšíváme. 

Naše materiály

Materiály, které používáme, jsou pro nás velmi důležité. Nespokojit se jen tak s něčím není rozmar, ale naprosto relevantní požadavek. Obzvlášť když jde o podukty, které používáte každý den a jsou například v přímém kontaktu s vaší pokožkou nebo dokonce pokožkou vašich dětí.

U povlečení je základem 100% bavlna té nejvyšší kvality, na výběr ve dvou vazbách, perkálové a saténové. Oboje si najdou jistě své fanoušky. Hedvábná kolekce je z pravého hedvábí, přírodního materiálu s velmi specifickými a příznivými vlastnostmi pro vaši pleť a vlasy.

Nám je povlečení MARIELI nejdražší na světě, protože je to naše osobní záležitost, ale jinak chceme, aby ho nehodnotila cena či popis, ale především vy sami.

Dopřejte si

Povlečení MARIELI s vámi projde celým životem. To díky materiálům, které Terezie vybrala.

„Prodyšnost, měkkost a udržitelnost. Ty pro mě byly zásadní. Proto jsem zvolila nejkvalitnější bavlnu z jednovrstvých dlouhých přízí, které zaručují odolnost.“

Terezie Täubelová,
zakladatelka MARIELI

Dlouhá vlákna. Proč na nich záleží?

Představte si, že splétáte provaz ze spousty krátkých provázků. Jak bude vypadat výsledek? Provázky budou trčet ze všech stran a provaz nic nevydrží. Stejné je to u spřádání bavlny. Proto jsem vybírala jednovrstvé příze z dlouhých vláken.

Poznáte je na první pohlazení: Heboučká látka. Měkká. Odolná. Prostě nejlepší povlečení, jaké jste kdy měli.

Eticky k lidem i k přírodě

Od začátku jsem chtěla vybudovat MARIELI jako značku, která svět zlepší. Proto jsem hledala ekologické materiály a etickou výrobu.

A našla jsem manufakturu, kde lidé pracují rádi a za férových podmínek, a která vyrábí povlečení z bavlny s certifikátem Öko-Tex v top kvalitě a ekologicky.

Péřové výplně MARIELI jsou pak vyráběné v malé dílně z prachového peří z českých chovů.
Spěte s dobrým pocitem.

Bavlněný satén

Jako byste se každý den probouzeli v luxusním hotelu. Satén je ta nejměkčí a nejhebčí varianta vašeho usínání. Hladí a hřeje.

Satén, jak ho neznáte

Bavlněný satén je láska. Není to ta lesklá, lepivá látka, kterou všichni známe. Hladí, hřeje, dýchá.

Je to nejjemnější materiál, jaký si vůbec umíte představit. Zachumlat se do něj je jako zapadnout do postele v nejdražším hotelu. Prostě si chcete vychutnat každou vteřinu.

Hebký a jemný
Hřejivý
Vydrží praní na 60˚C
Nebojte se povlečení přidat do sušičky

Více o bavlněném saténu

Bavlněný perkál

Bavlněný perkál poznáte hned. Říkáme, že je tak zvláštně křupavý. Hladký, jemný a přitom pevný. Někomu může připomenout víkendy u babičky a tu obrovskou peřinu.

Křupavě chladivý perkál

Pamatujete tu velkou duchnu u babičky? Zachumlali jste se do ní a ona tak příjemně chladila a křupavě šustila. Přesně takový je perkál. Pevná, hustá vazba dlouhých vláken. Vydrží cokoliv, pořád voňavý a hebký.

Pevný a odolný
Chladivý
Vydrží praní na 60˚C
Nebojte se povlečení přidat do sušičky

Více o bavlněném perkálu

Spolupracujeme

YB Port O domově td_lamps Naty Naty Done

Nahlédněte do našich kategorií