Náš příběh

Příběhy. V posteli začínají, zaplétají se i končí. Pohádky, veselohry, dramata. Rozlít víno. Drobit. Schovat se. Rozestlat. Milovat se. Rodit. Ukládat. Ptát se, jestli Tě ještě miluje. Ptát se, jestli ho ještě miluješ. Probudit se v botech. Ležet v botech naposledy.
 

Rodinná tradice už za první republiky

babicka-marieli-tradice

Už Tereziina prababička Marie Líkařová měla velké odhodlání a nakonec i úspěch. Za první republiky měla vlastní obchod právě s ložním prádlem. Sama vybírala materiály a na povlečení vyšívala monogramy budoucích majitelů.

To, co mohlo plynule pokračovat jako rodinná tradice, ale násilně zatrhli v roce 1948 komunisti. Obchod jí sebrali, její příběh a ostatně i samotné povlečení v rodině ale zůstaly dodnes. 

„Když mi umírala 96letá babička, ležela v povlečení, které dostala ke svatbě od své maminky. Bylo to neuvěřitelně dojemné. Moje babička celý život spala v povlečení, které jí její maminka věnovala jako svatební dar. Tak kvalitní tenkrát bylo! Přesně takovou kvalitu jsem se rozhodla vrátit do dnešních ložnic.“, Terezie, zakladatelka MARIELI

Na rodinnou historii teď navazujeme nejen krásným a kvalitním ložním prádlem, ale příběh rodiny připomínáme i v samotném názvu, pro který se Terezie inspirovala u jména své prababičky. 

Tohle je nová MARIELI.


A tak začalo hledání toho správné výrobce. Bez kompromisu!

 

c2"Hledala jsem, ale nenašla jsem přesně to, co jsem chtěla. A to byl první impuls k tomu, že naváži na rodinnou tradici a založím vlastní firmu, se kterou bych ráda plnila svoje sny o krásném ložním prádle i ostatním." Tak o začátku vypráví naše founderka, Terezie.

Na začátku bylo docela obyčejné zklamání. Rozčarování z toho, že Terezie nemohla najít takové ložní prádlo, které by si přála.

„Říkala jsem si, že už jsem velká holka a že už nechci jen něco z rychlé výroby. Věděla jsem, že chci hezké a kvalitní povlečení,“ říká pravnučka nebojácné prvorepublikové podnikatelky.

A tak jsem začala před pár lety hledat. Nejdřív na internetu, protože na obíhání obchodů moc času neměla. Nakonec se ale musela přeci jen vypravit i do klasických prodejen. Velký úspěch ji ale ani tam nečekal. 

„Když už jsem konečně našla opravdu hezké ložní prádlo, vyšlo třeba na dvacet tisíc na jednolůžko,“ vzpomíná na svůj tehdejší šok.  

Vysoká cena ji překvapila natolik, že si řekla, že to přece není možné. Místo toho, aby to nechala plavat a spokojila se s nějakým kompromisem, si začala načítat informace o látkách a materiálech, až se do toho ponořila natolik, že psala a volala výrobcům textilu nejen u nás, ale i po celém světě.

„Nechala jsem si naposílat vzorky a zjistila, že krásné prádlo se dá udělat za podstatně příznivější ceny, a že je to ohromná díra na trhu,“ popisuje Terezie. 

Pevné rozhodnutí problém jednou pro vždy vyřešit a přijít na trh se smysluplným produktem padlo po smrti tatínka. Ze zanícení vybudovala byznys s přesahem do zdravého spánku a naplněného života. Ostatně není ve své rodině první, kdo se vydal zrovna tímhle směrem.

Povlečení MARIELI. Osobní záležitost.

Marieli-periny-polstare-z-prachoveho-periZase jsou dvacátá léta. Jen o sto let později. A my chceme vrátit do českých ložnic povlečení, které bude bavlněné, kvalitně a eticky zpracované a především na celý život. Chceme zákazníky naučit pečovat o svůj spánek a nebrat to na lehkou váhu. 

Povlečení, které je osobní záležitostí Terezie Täubelové, ale zároveň i vás samotných. A to nejen díky monogramu, který po vzoru prababičky zase vyšíváme do rohu nebo dle vašeho přání. 

Záleží nám, aby povlečení MARIELI bylo nejen krásné a kvalitní, ale chceme také, aby bylo uvěřitelné a vydrželo dlouhé roky. My víme, že v posteli se jen nespí a neprobouzí do sluncem zalitého rána. Postel jsou i drobky, slzy, víno, sex, momenty, slova. V posteli je život. Ale jen ten váš, ten nejdůležitější.

A když necháte ráno neustláno, svět to unese…

 

Hodnota a výjimečnost

Někdy si do peřin převrhnete kafe. A pak je prostě vyperete na šedesát, protože to jde a protože to tak chcete. Víte, že to ničemu nevadí, protože další věc, na které si zakládáme je edukace.

Chceme, aby naši zákazníci věděli, v čem je povlečení MARIELI výjimečné, že stoprocentní bavlna není základem úspěchu a že je jen na vás, zda zvolíte satén či perkál. A dostáváme se tak k poslednímu bodu. Hodnotě.

Nám je povlečení MARIELI nejdražší na světě, protože je to naše osobní záležitost, ale jinak chceme, aby ho nehodnotila cena či popis, ale především vy sami.

 


Spolupracujeme

Spolupracujeme Spolupracujeme Spolupracujeme Spolupracujeme Spolupracujeme Spolupracujeme
  

Podívejte se na naše kolekce
a prozkoumejte příběh každé z nich.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz