Nehody se stávají i v ložnici

Je to přirozený proces. Čím je člověk starší, tím méně místa pro sebe v posteli zpravidla má. Nejdříve se mu tam “nakvartýruje” partner nebo domácí mazlíček a pak přijdou děti a je hotovo. Jestli jste si na vaší posteli 200x200 centimetrů připadali někdy ztraceni, tak věřte, že vám rázem bude malá. Jenže ono to u dětí samotných bohužel nekončí. 

nehody-v-loznici

Bez čeho se neobejdete?

Dalo by se říct, že s dětmi přichází nejen zodpovědnost, ale i loužičky. Dobře, omlouváme se, vaše děti nejsou Čapkova Dášeňka, nicméně se může stát, že budete mít přesně takový pocit. Společně s vašimi dětmi by se tedy do ložnice měl nastěhovat i chránič matrace. Protože nás nezajímá jen povlečení a péřové výplně, ale i spánek jako takový, se vším co k němu patří, dovolíme si vám ohledně chrániče matrace dát pár tipů. Vyberte takový, který:

  • …nemá zespodu igelit. Matrace pak nemůže dýchat, vzduch necirkuluje a člověk se potí. Investice do kvalitní matrace pak ztrácí jakýkoliv smysl.
  • …se na matraci nepřichytává pomocí gumiček umístěných v rohu. Ty se mohou snadno trhat, mechanicky poškozují matraci a celý chránič navíc často sklouzává. Mnohem lepší je chránič matrace, který se navléká jako prostěradlo.

Až najdete ten pravý, váš život se podstatně zjednoduší. Při další nehodě, která se dříve či později stane, ačkoliv si s každým větším počtem svíček na dortu vašich dětí můžete myslet opak, už nebudete v noci muset matraci složitě otáčet či na ní hledat další suché místo a odpadne i stěhování v rámci bytu někam jinam.

Jenže to nejsou jen děti

Ano, možná jsme tím měli hned začít. Spoustu skvrn a škod v posteli napácháme i my sami. Pít červené víno v bílem povlečení může být dobrá fotka na Instagramu i dobrý nápad do té chvíle, než se vám ho podaří vylít. Ale nemusí to být jen víno, co nám přivodí nějakou tu skvrnu, kdo nikdy nejedl pizzu v posteli, ať hodí kamenem! Fleky může udělat snídaně, domácí mazlíčci, ale i třeba krev.

Poměrně snadno se také může stát, že se v posteli probudíte po nějaké zábavné noci obutí a to se čistě bílému povlečení také těžko vysvětluje…

vino na posteli

Ať už se stane cokoliv, nejdůležitější je z toho nedělat vědu. Téměř u všech skvrn rozhoduje jediná věc. Rychlost zásahu.

Červené víno tedy ideálně okamžitě vysušíme a následně skvrnu zakapeme citronem či zasypeme solí. Takto necháme působit klidně několik hodin. Před samotným praním na jakoukoliv skvrnu použijte žlučové mýdlo.

Obrovská výhoda bílého povlečení je pak to, že ho s klidem můžete nechat sušit venku na sluníčku, které ho ještě vybělí.

Proč si vybrat bílé povlečení?

Barva povlečení je na osobních preferencích každého z nás, nicméně my doporučujeme povlečení bílé! Oproti tmavému má celou řadu nesporných výhod.

Tmavé ložní prádlo je totiž velmi náchylné k blednutí, ať už při sušení na sluníčku nebo při praní na vysoké teploty. Povlečení se ale doporučuje prát na šedesát stupňů, což oceníte třeba v období chřipek a nachlazení, protože horká voda je účinná při ničení choroboplodných zárodků a pomáhá také snížit množství alergenů.

U bílého a světlého povlečení tak odpadá stres z toho, že by snad při častém praní na vyšší teploty vybledlo a vydrží vám tak mnohem déle jako nové.

Peří vás nemusí stresovat

Ani když dojde na nejhorší a nějakou tu nehodu schytá vaše péřová výplň, není třeba propadat panice. S klidným srdcem je můžete dát do pračky a následně i do sušičky. Tam jim dopřejte společnost dvou až tří tenisových míčků nebo míčku speciálně pro tento účel určených. Budete mít jistotou, že peří bude pěkně nadýchané.

Ideálně pak peřinu ještě nechte chvíli na čerstvém vzduchu, aby byla všechna vlhkost doopravdy pryč. Pravidelné větrání je mimochodem naprostý základ péče o péřové výplně. 

Co tedy ještě dnes můžeme udělat pro svou ložnici?

  • Vyměnit tmavé povlečení za světlé, protože nebude blednout častým praním, které je ale velmi důležité.
  • Pořídit si správný chránič matrace a předejít tak spoustě nepříjemných situací.
  • Koupit si domů žlučové mýdlo, které použijeme ještě před praním v pračce.
  • Naučit se být v případě nějaké nehody rychlý! Včasný zásah je nejdůležitější.

 

Nehody se holt stávají a nejspíš se jim nevyhne žádná ložnice.

Dobrá zpráva nicméně je, že vše se dá poměrně jednoduše a elegantně vyřešit. Snad vám naše tipy pomohou vyřešit nějakou tu lokální katastrofu vyřešit, i když samozřejmě držíme palce, aby k ničemu primárně nedošlo!