Peřiny a polštáře z husího peří jsou láska na celý život

Na začátku bylo povlečení… Ale od něj už je to jen kousek k péřovým výplním.

Možná to nezní úplně skromně, ale máme peřiny, ze kterých se nebude chtít vstávat. Na našem e-shopu můžete najít péřové peřiny a polštáře několika různých rozměrů, které jsou dokonalé prakticky ve všech směrech.

1

Jen na vás je rozhodnutí, zda zvolíte variantu ze 100% bavlny nebo se rozhodnete pro péřovou výplň, která má v bavlněném povlaku vetkaný kašmír a v zimě jí jen tak něco, co se teplotního komfortu týče, nepředčí. Ale pojďme si o nich něco povědět.

Kromě rozdílu ve složení povlaku mají naše péřové výplně už jen totožné a plusové body.

800x800Za nejdůležitější považujeme zmínit samotné peří.

Používáme bílé husí peří, které je mnohem kvalitnější než peří kachní. To obsahuje více tuku a snadno se může stát, že je tak trochu „cítit“.

U husího peří to naštěstí nehrozí. Kvalitu péřové výplně udává poměr prachového a „ostatního“ peří u nás je to krásných 100 %. Kdo ve škole nechyběl na procenta ví, že lépe už to nejde. 

 

O vychytané peřiny z peří nepřijdou ani alergici!

Peřiny jsou dvojitě prošité do čtverců, což je praktické, protože jednak:

  • rovnoměrně zahřívají
  • a navíc se peří nesesype ke straně
  • pečlivé zpracování prošití zabraňuje úniku jemných peříček z peřiny švy.

Tato veškerá dokonalá práce na našich peřinách je ručně odvedená v české firmě, která má 30 let zkušeností v oboru. Žádná strojová velkovýroba. 

Když se řekne peří, někomu se možná vybaví i roztoč.

Jsme moc rádi, že můžeme vyvrátit tento mýtus. Péřové výplně jsou úplně bez problémů vhodné i pro alergiky!

Existuje celá řada laboratorních výzkumů, které vyvrací, že by se v peří více vyskytovali roztoči. Hlavním důvodem je fakt, že roztoči se živí kožními šupinkami a peří vůbec není na jejich jídelníčku. Navíc použitá sypkovina je natolik hustě protkaná, že nepouští peří ven, ale ani roztoče dovnitř!

A protože jak jsme si již řekli, peří roztoče nijak zvlášť neláká, nevyvíjí ani přílišnou námahu se sypkovinou dovnitř dostat. Alergici tedy mohou být naprosto v klidu a dopřát si spaní v našich peřinách. Roztoči jsou v klidu méně a musí se realizovat jinde.

2

V klidu můžete být i všichni ostatní. Naše peřiny se vyznačují nejen dlouhou životností, ale i poměrně velkou odolností. Lze je totiž úplně bez obav prát na 40 ˚C. V sušičce k nim pak přidejte dva nebo tři tenisové míčky a těšte se na krásně nadýchanou peřinu.

My vám ji s čistým svědomím doporučujeme všemi deseti.

 

Někdy prostě potřebujete vypnout.

Zabořit hlavu do nadýchaného polštáře a zachumlat se pořádnou peřinou. Zavřít oči a žít jen momentem. Podívejte se na naše peřiny a přikrývky, polštáře z českého 100% prachového peří.

Z dílny MARIELI: