“Večerním beauty rituálem rozzáříte svou pleť,” radí Andrea Vaníčková, zakladatelka BiOrganicy

Rituál hloubkového čištění pleti je úplně nejdůležitější večer, kdy na pokožku v průběhu celého dne působí toxiny, nečistoty, prach, smog, stres, a proto je důležité ji večer vyčistit a zbavit všech škodlivých látek. “Nejlepší je udělat si z odličování večerní rituál, na který se budete těšit celý den,” radí Andrea Vaníčková, zakladatelka BiOrganicy, která již deset let přiváží do Čech značkovou biokosmetiku. Jejím favoritem je Inlight z Velké Británie.

„Když jsem začala používat kosmetiku z přírodních produktů, začaly se mi postupně vytrácet problémy, které jsem měla a pleť se mi začala měnit. Kolegyni zmizela například těžká forma akné a pigmentové skvrny, které do té doby nevyřešila žádná kosmetika ani léčba. Tehdy jsme si řekly, že v Česku žádná podobná péče není a že ji sem zkusíme dovézt. Byl v tom kus naivity, ale jsme svým založením workoholičky, tak jsme to chtěly zkusit,“ vzpomíná na začátky BiOrganicy.

Dnes má na e-shopu také dekorativní kosmetiku z kytiček Zuii. “Nekupujte si levné make-upy, jedině tak se vyvarujete akné. Navíc není úplně vhodné, abyste na pleť ošetřenou přírodními přípravky nanášely dekorativní kosmetiku se syntetickým složením. V našem portfoliu máme pouze takový make-up, který vám neudělá škodu na obličeji a zároveň pleť hojí.

Sama ale ví, že nestačí jen přírodní složení, ale celková péče. “Nejlepší je udělat si z odličování večerní rituál, na který se budete těšit celý den,” radí Andrea. 

Zde je jejích 5 tipů na večerní beauty rituál:

  1. Vůně pracují s psychikou. Je známo, že nejrychlejší cesta do mozku je přes nos. Dopřejte si tedy večer čas pro sebe a pořiďte si kvalitní éterický olej s vaší oblíbenou vůní. Stačí pár kapek do aroma difuzéru, který krásně provoní váš byt. Těmi nejvhodnějšími (platí i pro děti) jsou: meduňka, mandarinka, citron a levandule.

  2. Z bylinek, jako například levandule či meduňky, si uvařte čaj, zapalte svíčku (nejlépe bez parafínu) a sáhněte po své oblíbené biokosmetice – noční péče je totiž úplně ze všeho nejdůležitější. Přes den se kůže regeneruje o mnoho pomaleji, než je tomu v noci. V průběhu spánku probíhá proces vnitřní detoxikace a obnovy kožních buněk. Prvním krokem je proto odstranění make-upu a hloubkové čištění. Nejlépe nějakým přípravkem s rozmarýnem, který dokáže efektivně rozběhnout lymfatický systém.

  3. Následně použijte květové tonikum a noční balzám. Pro lepší efekt doporučuji pořídit si hedvábný povlak na polštář či celý hedvábný set povlečení, u kterého se nestane, že by se do něj vpila vaše noční péče. Hedvábí po vaší kůži jemně klouže, a proto nevytváří na pleti nevzhledné otlaky. Kromě toho je skvělým pomocníkem, pokud trpíte na ekzémy či alergie  –⁠ povlak z pravého hedvábí je totiž hypoalergenní a odolný vůči roztočům a prachu. Navíc obsahuje aminokyseliny a další složky, které jsou velmi podobné těm v lidské kůži. Dopomáhá tak hydrataci a tvorbě kolagenu.

  4. Ráno nezapomeňte pleť znovu vyčistit, protože se vám během noci uvolňuje maz, který ucpává póry. A pokožka musí být čistá, aby měla stálý přísun kyslíku.

  5. A nezapomeňte své tělo hydratovat především zevnitř, jedině tak si zachováte svěží vzhled.