Proč si zamilovat hedvábí

O výhodách bavlněných a jiných přírodních materiálů toho bylo řečeno mnoho. Pojďme se tedy dnes podívat na jiný, trochu specifický přírodní materiál s řadou jedinečných vlastností, díky kterým nemá konkurenci. Tušíte správně, řeč bude dnes o pravém hedvábí!

Jak to s tím hedvábím vlastně je?

V poslední době se nám rozmohl takový nešvar a jako hedvábí je označována kdejaká umělá látka ze syntetických vláken. My se s dovolením zaměříme na to pravé hedvábí, navíc té nejvyšší kvality. To se, jak mnozí jistě vědí, získává z kokonů bource morušového. Existují i různé alternativy, mezi nejznámější patří například bourec dubový, ale to pravé a prvotřídní hedvábí získáte pouze a jen od bource morušového. 

Chov tohoto nočního motýla je poměrně složitou disciplínou. Má vysoké nároky na prostředí, teplotu a živí se, jak název napovídá, pouze listy moruše. Jejich život lze rozdělit do pěti období, během kterých se čtyřikrát svléká, než se nakonec zakuklí do kokonu, ze kterého vznikne hedvábné vlákno. Výroba hedvábí je ale poměrně ekologickou záležitostí, která není nijak náročná například na množství spotřebované vody. Zároveň také spolu s hedvábím musí vznikat morušové sady a s nimi přibývá i zeleně.

Kvalitu hedvábí určuje označení momme (mm), které označuje gramáž či hustotu hedvábí. Zjednodušeně lze říct, že čím vyšší číslo, tím odolnější a méně průhledná látka. Při nákupu hedvábné látky nebo jakýchkoliv jiných produktů je důležité sledovat právě tuto hodnotu. Pokud jí výrobce neuvádí, je na místě zbystřit. Nejčastěji se používá hedvábí s gramáží 16 mm, které může být sice levnější, ale nižší gramáž se také významně projeví na jeho kvalitě.

Proč právě hedvábí?

Hedvábí a produkty z něj mají celou řadu benefitů. Jedná se o přírodní materiál a navíc obsahuje 18 aminokyselin, které jsou totožné s naším tělem. Díky tomu má hedvábí naprosto jedinečné vlastnosti , které oceníme doslova od hlavy až k patě. Nejen že na naší kůži nebude vytvářet nevzhledné otlaky, ale navíc jí bude celou hydratovat. Pokud máte v oblibě se večer mazat různými krémy a dalšími přípravky, hedvábí je do sebe nevsákne a ony tak budou pracovat na vaší kůži jak mají. 

Za hedvábný polštář vám poděkují i vaše vlasy. Ty budou ráno lesklé a nezacuchané. Vlastnosti oceníte i jako majitelka kudrnatých vlasů, díky tomuto hebkému materiálu se vám totiž vaše kudrlinky do rána nezničí. A tím benefity hedvábí zdaleka nekončí. Jednou z nejcennějších vlastností hedvábí je schopnost přirozené termoregulace. Když bude chladněji, skvěle izoluje a v teplejším počasí naopak odvádí vlhkost a tím efektivně snižuje tělesnou teplotu. Hedvábné vlákno je také přirozenou bariérou proti roztočům a dalším alergenům. I proto jsou hedvábné produkty vhodné pro astmatiky, ekzematiky a nebo pro lidi trpící citlivou pokožkou.

Hedvábí a MARIELI

Protože ze všeho výše uvedeného vyplývá, že hedvábí je opravdu mimořádný materiál, chceme, abyste měli možnost dopřát si ho i vy. Proto jsme řady našich produktů rozšířili a kromě hedvábného povlaku na polštář máme nyní nově i hedvábný povlak na peřinu a hedvábné prostěradlo. Každým centimetrem vašeho těla tak můžete vnímat všechny benefity 100% přírodního neboli pravého hedvábí. 

Hedvábí, které používáme se totiž řadí mezi to nejlepší, co si lze pořídit. Je vyrobeno z kokonů bource morušového a je v decentní a nadčasové barvě slonové kosti. Používáme hedvábí gramáže 19 mm, které zaručuje nejvyšší kvalitu a odolnost látky. 

Snadno se tedy může stát, že se ráno probudíte krásnější, než kdykoliv předtím. Pokud vám jde především o péči o vaši pleť a vlasy, tak je jasnou volbou hedvábný polštář, ale aby byl efekt i zážitek kompletní, rozhodně doporučujeme koupi celého setu. 

Co je tedy dobré si zapamatovat o hedvábí?

  • V zimě izoluje, v létě snižuje tělesnou teplotu
  • Pečuje o vaši pleť i vlasy
  • Jedná se o 100% přírodní materiál, bez jakýchkoliv chemikálií
  • Je vhodné pro alergiky či lidi trpící ekzémy či astma
  • Nevsakuje do sebe žádné kosmetické přípravky
  • Dopřeje vám pocit luxusu a komfortu