Dali jsme si spolu skleničku v posteli. A jaké to bylo?

Jaký byl letošní první MARIELI Event? Ohlédnutí za akcí "S MARIELI na skleničku v posteli"

Day to Night Dress, péřová zavinovačka pro nejmenší a hedvábný set povlečení. Takové jsou naše letní MARIELI novinky, které jsme představili na prvním letošním eventu s názvem “S MARIELI na skleničku v posteli”. Den plný skvělého prosecca a božských věnečků Janeček v krásném prostředí showroomu Domark, doplnily elegantní dárky od young_block a tři přednášky inspirativních žen.

Zahájení eventu se zakladatelkou značky MARIELI –⁠ Terezií Täubelovou

Královny pořádku Pavlína Štefanová a Lucie Kocman z projektu O domově představily, jak si funkčně uspořádat ložnici a zlepšit tím kvalitu spánku. Většinu hostů překvapily například tím, že v ložnici nemáme mít žádné fotografie našich příbuzných či dětí. Pod postelí by zase neměly být uloženy žádné sezónní věci, aby mohl proudit vzduch. Doporučily také vhodné materiály povlečení a péči o ně. Na závěr nás také naučily, jak úhledně složit prostěradlo do praktického balíčku. 

Psycholožka, výzkumnice, doktorandka na 3. LF UK a odborná garantka MARIELI Katarina Evansová ve své přednášce Specifika dětského spánku poukázala na rozdíly mezi spánkem u dětí a dospělých. Prozradila, jaký vliv má spánek na vývoj dítěte, co je struktura spánku a tzv.chronotypy –⁠ sova vs. ranní ptáče. Většinu rodičů se pak snažila uklidnit tím, že pokud je jejich potomek vyhraněná sova, je naprosto v pořádku, že už od narození usíná v pozdních hodinách a ráno se mu nechce vstávat. 

Porodní asistentka, laktační poradkyně a konzultantka pro ženy Tereza Lerch Davídková se zase zaměřila na tematiku spánku v těhotenství a po porodu. Mimo jiné také zmínila, jaké materiály jsou vhodné pro jemnou pokožku miminek a prozradila vše o vývoji naší péřové zavinovačky pro miminka, na nějž sama dohlížela. 

Děkujeme našim partnerům: Domark, young_block, Věnečky Janeček