Den Země bereme vážně!

Víte, co je dnes za den? Jasně, pondělí… Ale také Den Země! Co to vlastně znamená a co konkrétně to znamená pro nás v MARIELI? Čtěte dál!

Nejdříve trochu historie. Den Země je celosvětová událost, pravidelně organizovaná 22. dubna. Jejím hlavním účelem je propagace a podpora ochrany životního prostředí. Poprvé se Den Země slavil v roce 1970 a nyní probíhá ve více než 193 zemích světa. Jedná se tak o největší světský svátek, do kterého jsou zapojeni lidé bez ohledu na původ, víru nebo národnost. Od roku 1971 Den Země organizuje OSN.

blog_den_zeme_fotka2

Ani nám v MARIELI není naše planeta lhostejná a snažíme se na ni myslet každý den. Všechny materiály, které používáme, jsou zcela přírodní. Ať už se jedná o bavlnu té nejvyšší kvality, nebo třeba o hedvábí. Dodavatele látek máme z Evropy a šijeme v České republice. Výroba povlečení má navíc jednu velkou výhodu. Díky jednoduchému a pravidelnému tvaru se jedná o nejméně zbytkovou výrobu v textilním průmyslu, protože se spotřebuje maximum látky.

Velkým benefitem našeho povlečení i péřových výplní je jejich kvalita. Během běžného používání se jen tak neopotřebují a vydrží opravdu dlouho. Není proto nutné si pořizovat nové a nové. A když už jsme u péřových výplní, děláme je jen na zakázku. Díky tomu nám neleží na skladě a nehrozí, že se třeba neprodají. Přírodu opravdu šetříme, kde se dá. To, že všechny naše objednávky balíme do papíru, je samozřejmostí.

blog_den_zeme_fotka1

S klidným srdcem proto můžeme říct, že nám záleží nejen na spánku našich zákazníků, ale také na naší Zemi. Abychom mohli každý den usínat s vědomím, že jsme něco udělali pro její ochranu. A proto apelujeme i na vás. Nejtěžší je vždy začít. Pak už to jde samo. Odpad už asi třídíte dlouho, stejně jako máte vlastní kelímek na kávu a láhev na vodu. Co můžete udělat dalšího? Bude to pořízení jízdního kola? Omezení masa? Nebo si snad opatříte povlečení MARIELI?