Jak i v šedých měsících zářit energií a být odpočatá jako nikdy? Zaměřte se na selfcare!

Přiznejme si to: péče o sebe nikdy nebyla důležitější než právě teď. Kouzlo svátečního období je dávno pryč, chladné počasí, krátké dny a brzké šero ale stále zůstávají na pořadu dne. A pomyslný tlak pod taktovkou úsloví „nový rok, nové vy“ na vás teď začíná působit víc, než kdy jindy. Pojďme teď společně hodit všechny novoroční předsevzetí a starosti za hlavu a zaměřit se na to, co vám dělá nejvíc radost. Relaxace? Jistě. Meditace? Může být. Více času na sebe? Není problém. Trochu více odpočinku? Jako by se stalo. Letošní rok bude zkrátka báječný už jen proto, že v to budete věřit. My v MARIELI vám na cestu za lepším já jen doporučíme ty nejlepší pomocníky. Koneckonců je to vaše #osobnizalezitost

5 tipů, díky kterým se budete cítit lépe ještě dnes:

TIP1: Udělejte si z ložnice pětihvězdičkový hotel

Pro více péče o sebe nemusíte nikam chodit. Dokonce nemusíte ani vylézt z postele. Správné povlečení může totiž proměnit vaši ložnici v pětihvězdičkový hotel vašich snů. Co může být lepšího než se ráno probudit v peřinách utkaných z té nejjemnější příze v saténové vazbě? Možná snad jen ta hotelová snídaně, kterou si ale s klidem můžete taky připravit. Satén se stane tou nejměkčí a nejhebčí variantou vašeho spánku. Žádná lesklá a klouzavá látka, ale 100 % bavlna, která vám navodí pocit, že jste se právě probudili v luxusním hotelu. A přesně s tímhle pocitem můžete začít i skončit každý svůj den. Lákavá představa, že? 

Převlékněte peřiny, zachumlejte se, lehce přivřete oči a nenápadně se usmějte. První noc v povlečení Flam bude nezapomenutelná a garantujeme vám, že ji budete chtít prožívat znovu a znovu. Tenká černá linie jako železnice odveze vaši mysl až na horské vrcholy a nebo naopak do polostínu palmového listí. Nepřeháníme! Vyzkoušejte si to sami. Jen pozor! Je to návyková záležitost, díky které už nikdy nebude chtít z postele vylézt.

TIP2: I maličkosti mají svůj význam

Pokud by rubrika „Jak být lepší“ měla být ročním obdobím, pak to bude rozhodně zima. Začátek roku je jako stvořený k hledání návodů na úspěch, motivaci a spokojenost. Nezáleží na tom, jestli se vrhnete do čtení motivačních knih nebo si objednáte online workshop vašeho byznys guru. Je to jen na vás! My v MARIELI jsme zastánci toho, že i maličkosti mají svůj význam. Co třeba vsadit na poselství vyšité přímo na vašem polštáři? Bude to první věc, kterou ráno uvidíte a ta poslední než půjdete spát. Dekorativní polštář vás tak snadno může inspirovat k tomu, podívat se na svou životní situaci novým pohledem. Vše pod heslem „Dream Big“.  

TIP3: Naučte se rozumět řeči vašeho těla

Když se dobře vyspíte, celý den je skvělý a všechno tak nějak snazší. Naopak když se celou noc převalujete, je vám horko, zima nebo vás škrábe ložní prádlo, ovlivní to negativně celý váš den. Řešení je snadné. Prostě si koupíte to nejlepší a nejkvalitnější povlečení. Od MARIELI samozřejmě :) Jenže v mnoha dalších oblastech našeho života to tak snadné není. Přestože jsme se naučili sdílet naprosto všechno od své práce, koníčků nebo toho, který kadeřník je nejlepší, jsou pořád problémy, o kterých se nemluví. Třeba jako naše intimní zdraví! A přesně tohle se rozhodla změnit značka Gynella. Ta ve své nové kampani ukazuje, že vaginální problémy se dají řešit a pokud je ženy začnou řešit včas, zvýší si tím kvalitu svého života, zvednou si sebevědomí a prostě uleví samy sobě. Produkty značky Gynella jsou vždy skvělou volbou pro vaše intimní zdraví. 

Extra tip navíc: 

V péči o své tělo spojte příjemné s užitečným a vybírejte pomocníky, kteří maximálně usnadní váš život (a taky vás trochu rozmazlí). Už jste slyšeli o hedvábném povlaku na polštář? Jeho popularita se za poslední měsíce vyšplhala do nečekaných výšin. Opěvují ho celebrity, modelky i redaktorky magazínu Vogue. Ten náš je vyroben z nejkvalitnějšího hedvábí. A jaké je jeho tajemství? Zatímco totiž budete spát, postará se o vaši pleť i o vaše vlasy. Pravé hedvábí má specifické vlastnosti, díky kterým se ráno probudíte s krásnou prozářenou pletí a lesklými vlasy, které nebudou zacuchané nebo zelektrizované. Jedná se o přírodní materiál, který obsahuje aminokyseliny a další složky, jež jsou velmi podobné těm v lidské kůži. Dopomáhá tak hydrataci a tvorbě kolagenu, zároveň do sebe nevsákne kosmetické přípravky a ty tak budou celou noc pracovat na vašem obličeji tak, jak mají.

TIP 4: Vsaďte na ranní desetiminutovku 

Tentokrát nemyslíme „tu desetiminutovku“, i když proti chuti, žádné námitky. Naopak :) Co začít den pravidelným pohybem? Ono se možná to stálé ranní posouvání budíku zdá jako dobrý nápad, díky kterému v posteli strávíte ještě o pár minut déle, garantujeme vám ale, že pokud vstanete už při prvním zazvonění budíku a 10 minut si zacvičíte, bude to pro vás mít daleko větší benefity. Nejenže vás to fyzicky, ale i mentálně nakopne, ale budete se ve svém těle celý den cítit lépe. Nemusíte se rovnou pouštět do drastických HIIT programů, protože i 10 minut meditace nebo cvičení jógy se počítá. A někdy jsou pro dobití energie dokonce přínosnější.   

TIP 5: Vyzkoušejte terapii barvami

Je vědecky dokázáno, že barvy umí působit na naši psychiku i na naše smysly. Využijte v ložnici jejich terapeutické účinky ve svůj prospěch. Ne, nebojte se! Nemusíte se hned pouštět do malování všech zdí barvami duhy. To bychom vám neudělali! Úplně bude stačit, když převléknete své povlečení. Kolekce Tuscany je pro příval pozitivní energie jako stvořená. Žlutá je barvou slunce. Na jaře vám připomene život, tulipány, narcisy, petrklíče, v létě si ji spojíte s mořem a nekonečnými západy slunce. Na podzim vám rozveselí chmurné dny plné opadaného listí a v zimě vám dodává energii a přinese do života světlo. 

Energii načerpáte i pomocí naší dosud nejhravější kolekce TwisterLegrácky stranou, když jde o kvalitu, neděláme kompromisy. Jako ostatně všechno povlečení MARIELI je i tato kolekce utkaná z nejkvalitnější a nejjemnější bavlny. Navíc saténová vazba bude vás i vaši rodinu hladit, hýčkat a zajistí vám ve spánku tu nejlepší termoregulaci. K dostání je u nás v dětské velikosti i ve variantě pro dospělé.

„If it makes you happy… Do more of that.“