Romantické adventní a zimní svatby ve Mcelích

Také vás láká svatba v zimě, protože nedokážete odolat praskajícím plamenům v krbu či představě načechrané sněhové peřiny? Brzké stmívání navíc umožňuje rozsvícení stromů a svíček, které podtrhují jedinečnou adventní atmosféru. Zima je společně s Vánocemi tou nejkrásnější částí roku, tak proč ji neoslavit právě vaší svatbou. V dalším díle našeho svatebního editorialu proto zavítáme do zimních Mcel, kde umí vykouzlit tu nejpohádkovější.

Čas adventu na zámku Chateau Mcely je zcela výjimečný. Okouzlující vánoční výzdoba, nasvícený zámek a park s nekonečnými metry světelných řetězů, domácí „vaječňák“, cukroví, bílé závoje a kožíšky, dobový uzavřený kočár s koňmi, to vše bezpodmínečně konkuruje slunnému létu. Před svatbou si navíc snoubenci mohou dopřát dlouhý rituál s názvem Mcelský elixír lásky u hořícího krbu v lázních Mcely Bouquet Spa.  

Kouzelnou atmosféru dotváří vánoční trh před nasvíceným zámkem s prskavkami, koledami, cukrovím, švestkami ve slanině a svařákem pro zahřátí. Pokud se svatba nestihne ještě letos, zimní idyla bílého zámku, ojíněného parku a polabských mlh na počátku roku dokonale padne k bílým nevěstiným šatům a třeba i k pleteným palčákům. 

Tip na svatební dárek: Chystáte se na zimní svatbu a nevíte si rady s dárkem pro novomanžele? Pořiďte jim do výbavy náš set Ready to sleep. Obsahuje peřiny ze 100% prachového husího peří, naše načechrané polštáře a sadu povlečení s prostěradlem podle vašeho výběru. Sáhnout můžete i po luxusnější variantě s kašmírem. Jako bonus obsahuje sada také křišťálovou svíčku.

A jaké jsou letošní svatební trendy? „Vítězí malinově růžové odstíny dekorací a doslova umělecké několikapatrové dorty. Šéfkuchař Honza Štěrba zahaluje své umění na talíři do kouřových efektů, barmani míchají smyslné koktejly a sklízí úspěch s designovými koutky s kávou,“ říká PR manažerka hotelu Eva Plchová a dodává, že místo ohňostroje, který narušuje přírodu, mohou snoubenci vyzkoušet efektní dronovou show na obloze či videomapping na mcelském jezírku. Svatební květinu si navíc mohou svatebčané nově uchovat v podobě lisovaného obrazu či navěky zakonzervovat do pryskyřice.

 Hledáte „to pravé“ místo pro váš den D? Pak i nadále sledujte náš svatební editorial, ve kterém vám postupně představíme to nejlepší z celého Česka. Ve třetím díle zavítáme do rozkvetlé Lichtensteinské stodoly, kterou nás provede Daniela Janssen.