Saténová novinka MARIELI: Peonía, Gloomy Sunday a Champagne Dreams

Nové povlečení z prémiového bavlněného saténu, růžové Peonía, světle šedé Gloomy Sunday a šampaňské Champagne Dreams, je první vlaštovkou z české dílny MARIELI. Objednat si ho můžete už teď a to ve třech pudrových odstínech, které lichotí každému interiéru. 

„Satén je navíc nejpopulárnějším materiálem našich zákazníků už jen tím, že je sametově hebký a je tedy ideální i pro lidi s citlivou a jemnou pokožkou. V zimě hřeje, v létě chladí, a co opravdu hodně lidí ocení, nemusí se žehlit,“ říká zakladatelka značky Terezie Täubelová. 

„Hlavním důvodem přesunu výroby z Portugalska do české dílny bylo kromě bezprostřední možnosti kontroly výroby také to, že jsme chtěli vytvořit nové pracovní příležitosti pro Čechy. Přeci jen jsme lokální firmou, a pokud to jen trochu jde, měli bychom podporovat zdejší ekonomiku, říká s úsměvem Terezie, která chce od začátku budovat MARIELI jako značku, jež svět zlepší. A proto se soustředí pouze na výrobu, kde lidé pracují za férových podmínek, a navíc se zdravotně nezávadnými materiály s certifikací Öko-Tex. Pokud tedy látka tuto certifikaci splňuje, může si být zákazník jistý, že neobsahuje pesticidy, těžké kovy, chlorované a konzervační látky a potenciálně žádná karcinogenní barviva. 

Foto: Terezie Täubelová – kolekce Champagne Dreams

Tkalcovská vazba

Možná jste dosud nevěděli, že satén označuje pouze tkalcovskou vazbu, nikoliv druh materiálu. Ten lze vyrobit z různých přízí: Představte si, že splétáte provaz ze spousty krátkých provázků. Jak bude vypadat výsledek? Provázky budou trčet ze všech stran a provaz nic nevydrží. Stejné je to u spřádání bavlny, a proto jsem vybírala jednovrstvé příze z dlouhovláknité egyptské bavlny, která je hebká na omak a vyznačuje se dlouhou životností,“ říká Terezie. 

Peonía: Vyspat se do růžova není klišé. Kolekce Peonía rozkvete v každé ložnici.

Charakteristický decentní lesk pudrové novinky tak podtrhuje její noblesní vzhled. Povlečení je nadto opatřeno pohodlným zapínáním na zip a speciální možností úpravy, jako jsou například cedulky označující kratší stranu prostěradla nebo tkaničky, které drží péřovou výplň na svém místě, a vy se už nikdy ráno neprobudíte pod prázdným povlakem. Pokud plánujete povlečení věnovat jako dárek, je také možné ho personalizovat výšivkou. 

Gloomy Sunday: Pro dlouhé zimní večery, kdy se chcete jen zachumlat do peřin, relaxovat a popíjet horké kakao při četbě oblíbené knížky.

V Evropě najdete jen málo výrobců špičkového povlečení z prémiového bavlněného saténu. Česká značka MARIELI se mezi ně však řadí. Díky našemu povlečení se vaše ložnice promění na oázu klidu a odpočinku, na místo, kam se budete po celém dni těšit nejvíce,“ dodává Terezie.

 

foto kredit: Honza Zima

styling: Klára Tománková

lokace: The Emblem Prague Hotel