Novinky

Dejte rostlinám v bytě zelenou!

Samozřejmě, že nic nebude slušet vašemu interiéru tak, jako produkty MARIELI, ale víme ještě o něčem velmi působivém. Jsou to rostliny! 

Jste chodící encyklopedie pokojových rostlin, navštěvujete pravidelně swapy pokojovek a ve volných chvílích přesazujete a sprchujete své zelené spolubydlící? Nebo patříte k těm, co zběsile hledají na internetu jak oživit uschlý rýmovník a k dokreslení zoufalství nachází jen hesla o tom, že rýmovník je nejvhodnější pro všechny začátečníky, protože prakticky nejde zabít? Nebo nejste ani jeden extrém, za oknem máte pár bylinek a v obýváku nějakou zelenou klasiku, kterou prostě zaléváte a necháváte tak nějak žít vlastním životem? Všechny přístupy chápeme a máme jen jednu radu. V každém případě vytrvejte! Rostliny v bytě jsou naprosto bezkonkurenčním doplňkem, který může navíc pozitivně ovlivnit vaše zdraví a samozřejmě i spánek! Když zvolíte vhodnou kombinaci rostlin, které čistí vzduch, spaní do růžova je zaručeno. 

Ale popořadě, zaměřme se nejdříve na estetickou funkci. Pokojové rostliny oživí každou místnost a každý interiér. Jejich uklidňující zelená barva je zpravidla posledním detailem, který v místnosti chyběl k dokonalosti. A navíc to není jen o samotné rostlině, její doslova neoddělitelnou součástí bývá vždy květináč a to je hned další designový prvek do vašeho domova. V dnešní době máte na výběr z nepřeberného množství druhů, stylů, barev i materiálů pro zútulnění každého interiéru. 

clanek_gardners_monstera

Pokojové rostliny nemohou chybět ani v novém Showroomu MARIELI. Protože je koncipován jako byt, vešlo se tam nepřeberné množství druhů, které podtrhují atmosféru jednotlivých místností, a zároveň jsou vybrány i tak, aby jim prostředí v dané místnosti vyhovovalo. Všechny rostliny máme díky milým lidem z Gardners, kteří se velmi zodpovědně ujali tohoto úkolu. 

A jaké rostliny u nás můžete najít jako inspiraci pro váš byt? 

V ložnici je to například krásná Monstera deliciosa, která se vyznačuje vykrojenými listy a vzdušnými kořeny. Zajímavostí u monster je, že zatímco dospělé rostliny mají právě charakteristické vykrojení, u mladých nalezneme jen listy srdcovitého tvaru bez děr. Dávejte si ale pozor, monstera, ačkoliv velmi oblíbená, je pro lidi i zvířata jedovatá. 

Monsteře dopřejte dostatek světla, díky kterému bude mít krásně vykrojené listy, ale nevystavujte ji přímému slunečnímu světlu. Opatrní buďte také se zálivkou, rostlina bude raději přeschlá než přelitá. Velké listy je dobré pravidelně otírat od prachu. 

Další tipy na pokojovky vhodné do ložnice:
Do místnosti plné světla si pořiďte majestátní Strelitzii nicolai. Pokud toužíte po originální rostlině, pak doporučujeme Alocasia amazonica Polly a pro úplné začátečníky, kteří chtějí ložnici rozzářit sytě zelenou je jasná volba kapradina Nephrolepis cordifolia Duffii.

clanek_gardners_loznice

V obývacím pokoji najdete mimo jiné Dracaenu surculosu, krásnou rostlinu s oválnými listy. Dracény jsou velmi oblíbené pokojovky, původem z Madagaskaru. Mají jedinečnou schopnost snižovat obsah škodlivých látek v ovzduší. Poradí si například s formaldehydem, benzolem nebo trichloretylenem. 

Nemá ráda průvan ani přímé slunce, vyhovuje jí příjemná pokojová teplota. Dávejte pozor na přílišnou péči a dracénu nepřelijte, snadno může dojít k uhnívání kořenů.

Kousek od gauče stojí krásný Ficus lyrata. Myslíte si, že fíkusy patří do minulosti? Omyl! Fíkusy rozhodně patří do vašeho interiéru! Po fíkusu sáhněte v případě, že potřebujete vyplnit větší prostor, protože tyto rostliny jsou známé tím, že velmi rychle rostou. Roční přírůstek může být až 50 cm. V jejich přirozeném prostředí, kterým je Indie a Indonésie, dorůstají obrovských rozměrů, za což platí vysokou daň jiné rostliny. Fíkovníky se totiž plazí vzhůru za světlem, po ostatních rostlinách, které kvůli tomu bohužel většinou uhynou. Na doma pro fíkus pořiďte kokosovou tyčku, po které se bude moct plazit. Neměňte zálivku, ani prostředí, tyto pokojovky jsou velmi citlivé na změny.

Pro více informací o rostlinách a dalších tipech navštivte web Gardners a nezapomeňte se přijít podívat i do našeho Showroomu MARIELI. Vedle prémiových produktů můžete obdivovat i naše krásné pokojovky. MARIELI v showroomech slovenského výrobce nábytku JAVORINA

Pro lepší požitek ze spánku je třeba nejen kvalitní ložní prádlo, ale také pohodlné postele. A právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli navázat spolupráci s výrobcem designového nábytku. Vznikla tak dokonalá symbióza stylu a komfortu. Přesvědčit se můžete sami například v holešovickém showroomu JAVORINA. 

„Je to jednoduché – skvělé postele si zaslouží skvělé ložní prádlo, a to proto, aby byl zážitek ze spaní a celkově odpočinku v nich co nejlepší. Stejně jako Javorina, také MARIELI k výrobě používá kvalitní materiály převážně z bavlněného saténu a perkálu, které mají skvělé funkční vlastnosti. Lůžkoviny jsou tedy nejen líbivé, ale také skvěle plní svoji funkci v jakémkoliv ročním období. Obrovské plus je lokální výroba a edukace zákazníků o kvalitě spánku. Celkově nám toto naše spojení dává smysl,“ říká ke spolupráci Petra Vojnová, která má v Javorině na starost retail v Česku a na Slovensku. 

1_1

S více než 75letou tradicí vyrábí Javorina nábytek z masivního dubu, což ji odlišuje od standardní průmyslové výroby a umožňuje vytvářet moderní designové kousky. Javorina má po desetiletí pěstované vlastní výrobní postupy, je autentická a díky tomu má naprostou kontrolu nad kvalitou od suroviny po finální produkty. To je dnes vzhledem k výrobním nákladům na trhu docela výjimečné. 

Slovenská značka rovněž nedávno získala ocenění German Design Award 2024 za svoji inovativní postel SOFT. Toto ocenění potvrzuje, že spojení pevného dubového dřeva s měkkými liniemi vytváří nejen vizuálně atraktivní, ale také funkční a pohodlný produkt. 

„Ne každý má energii na to, aby se zabýval masivním dřevem, protože dřevo zůstává živé. S měnící se vlhkostí mění své rozměry a design s tím musí počítat. Často nás ‚cvičí‘ a dává nám lekce. Umět pracovat s něčím živým, voňavým, organickým a originálním už dnes není samozřejmostí. Masivní dubové dřevo nám umožňuje jít, co se pevnosti týká, až na hranu, což prospívá maximálnímu ekonomickému využití této neustále zdražující suroviny. Vzhledem k nákladnosti materiálu neradi podléháme krátkodobým trendům, a proto vyvíjíme návrhy, které jsou funkční a nadčasové,“ říká k filozofii Javoriny její šéfdesignér Leo Čellár.

javorina1

Významnou součástí této kolaborace je prezentace MARIELI kolekcí v showroomu v pražských Holešovicích i v Bratislavě. Showroomy poskytují příležitost pro osobní setkání se zákazníky a představení jejich společné vize komfortního bydlení.

Romantický příběh Lichtensteinské stodoly. Daniela Janssen vytvořila dokonalé místo k relaxaci

Když Daniela Janssen objevila zpustošenou hájenku s přilehlou stodolou, mnozí jí radili, ať ji zbourá a postaví něco nového. Nedala se, stoletou fořtovnu opucovala a připravila na návštěvu všech, kteří hledají únik z města a vnitřní naladění. Samozřejmě také relaxaci, a to v té nejlepší společnosti – v hotelových lůžkovinách MARIELI

 

„Toto povlečení má kořeny už v první republice, kterou považuji za renesanci české společnosti, kdy se vyráběly kvalitní produkty, a protože těch věcí tolik nebylo, lidé si jich i více vážili,“ zdůvodňuje majitelka Lichtensteinské stodoly, proč se rozhodla ke spolupráci právě s MARIELI a zakladatelkou značky Terezií Täubelovou, jež se rozhodla vzkřísit podnikání své prababičky a obnovit výrobu prémiového povlečení, které vydrží leta. 

1

Hotelové povlečené MARIELI je možné doplnit také výšivkou loga podniku či jakýmkoliv jiným vzkazem.

Historie malebných apartmánů u Olomouce však sahá ještě o něco dále, než je Československo v době svého vzniku. Bývalou fořtovnu nechal postavit už v roce 1910 Jan II. kníže z Lichtenštejna. To, že nemíříte k napodobenině venkovské chalupy, ale k historickému stavení, vám ostatně napoví už příjezdová cesta. 

Vesnický šarm prostupuje celým objektem – všemi třemi apartmány, společným obývacím pokojem s kuchyní i zahradou. „Když na dvorku třeba stříhám růže, tak za mnou hosté přijdou a vypijeme společně kávu. Ráda si s hosty jen tak povídám a jsem ráda, když si tu mohou odpočinout. Nejsem zaměřená čistě na byznys. Věřím, že když věci děláte upřímně a s láskou, tak k tomu ty peníze přijdou automaticky,“ dodává majitelka s tím, že první hosté se tu ubytovali už před šesti lety. 

LS

Původní kamenné zdivo skvěle kontrastuje s masivním dřevem a oku lahodícími textiliemi. Rekonstrukce pod Danieliným vedením měla za cíl zachovat maximum z atmosféry původní stodoly a zároveň splnit nároky moderní doby. „Přála jsem si zachránit a vést dům i stodolu tak, abych alespoň zlomkem pomohla udržet odkaz knížete z Lichtenštejna, jehož životní hodnoty se snoubí s těmi mými. Tak snad by měl radost…“

 Daniela

Zleva Michaela Wolfová (manažerka LS) a Daniela Janssen

Ostatně „duch“ staré fořtovny je tu s hosty dodnes… „Vklouzněte malou brankou za stodolou mezi stromy a přihoďte do krmelce srnkám mrkev. Využijte štědrost lesa a nasbírejte si houby, jahody či borůvky. Pokud vás načerpané síly nenechají už dál jen tak polehávat, vyjeďte si na projížďku na kolech nebo se projděte k ohradě s koňmi,“ doporučuje usměvavá podnikatelka pobyt v malebné krajině Bělkovic-Lašťan v podhůří Nízkých Jeseníků.

Room Therapy radí, jak si domů přivolat jaro pomocí textilií a dekorací

Společně s designovým studiem Room Therapy jsme si pro vás připravili interiérový seriál inspirace do vašich domovů. A protože jaro už klepe na dveře, kdy jindy se pustit do malých či velkých změn než právě teď!

V našich domovech trávíme velkou část dne, zkuste ho jednou za čas proměnit a dát místnostem nový svěží vítr pomocí barev, vzorů a jemných akcentů. Máme pár tipů, na co zaměřit:

  • Vzorované a bavlněné povlečení

Změna povlečení v ložnici může udělat velký dojem a změnit celkovou atmosféru místnosti. Zvolte světlé barvy a vzorované motivy, které evokují pozitivní jarní energii. V posteli trávíme třetinu dne, tak bychom na ní neměli zapomínat. Barvy mají vliv na naši psychiku, aniž bychom si toho byli vědomi. MARIELI má v nabídce hned několik kolekcí oku lahodících barev a vzorů. Slunečně žlutá, světle modrá, decentní puntíky, černobílá pruhovaná klasika i již zmiňovaný tmavě zelený lemovací proužek. Ten si dokonale rozumí jak s neutrálním interiérem, tak i prostorem, kde se objevuje více barev najednou.  

  • Polštářky, hodně polštářků

Jsou tím nejlepší tipem, jak rychle proměnit a oživit váš domov. Můžete je vyskládat na postel, dekorovat na pohovku, křesla, lavice atd. Kombinujte barvy, vzory, odlišné struktury i velikosti. Můžete se držet jednoduché barevné palety, která se ve vašem interiéru již vyskytuje a bude tak spojovacím prvkem. Nebo naopak mixovat více odstínů najednou, které si žádají pozornost. Jsou nejen stylovým doplňkem, ale plní i svou funkci, a to kdykoliv potřebujete ulehnout do něčeho měkkého.

polštářky

  •  Dekorace 

Co takhle obměnit vaši sbírku hrníčků, skleněných a keramických váz a najít si příležitost pro nové kousky? Zaměřte se na odstíny, které jsou vám příjemné na pohled. Hledejte vzory a struktury, které vás baví a vypadají dobře jen tak vystavené na poličce nebo třeba konferenčním stole. A hlavně vám budou denně dělat radost.  

po uprave

  • Živé květiny

Na jaře se příroda probouzí a všechno krásně kvete a voní. Přineste si kousek jara i domů do vázy nebo květináče. Živé květy a rostliny umí s interiérem zázraky. Rozsvítí každou místnost i tu v neutrálních barvách. A nemusíte zůstávat jen u typických tulipánů a narcisů. Fantazii se meze nekladou. Využijte k tomu dekorační vázy a zajímavé květináče. Buďte svým vlastním floristou a hrajte si se strukturami. Inspirace kolem je všude spousta, nebojte se trochu odvázat a odlišit se. Pozitivní energie na sebe nenechá dlouho čekat.

  • Obrazy

Obrazy a umělecká díla dotvářejí charakter místnosti. Holé zdi přímo vyzývají, abyste je zaplnili něčím osobním. Buďte kurátorem svého domova. Už dávno nejde jen o rodinné fotografie. Dnes je spousta možností, jak si domů pořídit dílo od mladých a nadějných umělců. Jejich tvorba je doposud neokoukaná, stylová a také dostupnější. Rezonuje s vámi nějaký motiv, styl či barva? Umíte si daný obraz představit ve vašem interiéru? Pokud stále tápete, i s tímto rozhodnutím umí pomoci online služba interiérového studia. 

 Nemusíte tedy sestavovat celý interiér, díky Room Therapy se můžete zaměřit pouze na dílčí oblasti. Vzkaz pro všechny ženy: Užijte si dnešní Den, jak nejlépe dovedete

 MDŽ není žádným socialistickým svátkem. Prvotní myšlenka vznikla roku 1909 ve Spojených státech amerických jako připomínka stávky newyorských dělnic z 8. března 1908, která se nesla pod heslem Chléb a růže. Chléb měl symbolizovat ekonomické jistoty a růže lepší kvalitu života. Patnáct tisíc švadlen se tehdy snažilo prosadit volební právo pro ženy, kratší pracovní dobu a lepší platy. O dva roky později se tento svátek rozšířil i na starý kontinent. A i v MARIELI jej dnes slavíme, a to nejen proto, že náš tým tvoří převážně ženy… 

Příběh MARIELI totiž navazuje na ten prvorepublikový, kdy prababička Terezie Täubelové založila obchod s ložním prádlem. Záleželo jí na materiálech, které sama pečlivě vybírala, a také na zákaznících samotných, jejichž monogramy sama pečlivě vyšívala na povlečení. “Prababička je mojí inspirací, protože měla odvahu a nebála se jít za lepším. Celou rodinu přestěhovala do Prahy a to na přelomu minulého století. Jen když si to představím organizačně – dnes si najdeme nájem na dálku, máme internet, mobilní telefony a předem si vše dokážeme zajistit, dřív to bylo jiné…”, říká Terezie s obdivem a pokračuje…

“Když o tom tak přemýšlím, inspirací nejen v podnikání jsou mi ženy, které se nebály říct svůj názor nahlas. Nebály se vystoupit z davu, být jiné, jít si za svým. Obdivuji odvážné ženy, které si byly vědomy následků svých činů, ale ani to je od nich neodradilo. Pravda a svědomí byly silnější. Často si říkám, jestli bych, kdybych byla v podobném dějinném kontextu, dokázala být tak silná. Nevím.” 

Na otázku, jaké ženy jí jmenovitě imponují, odpovídá: “Historicky asi Milada Horáková, Afroameričanka Rosa Parks, která odmítla uvolnit místo v autobuse člověku s bílou kůží. Jako teenagerka jsem milovala knížky Petry Procházkové, hltala jsem je celé noci, toužila být jako ona a věřím, že moje původní nasměrování, tedy k bezpečnostní politice, ovlivnila právě ona. Dalším vzorem je například Michelle Obama. Také Sarah Blakely, zakladatelka Spanx, nebo Jo Malone – obě začínaly z ničeho a vybudovaly obří mezinárodní značky. Inspirují mě všechny ženy, které dělají něco pořádně.”

U nás Terezii inspiruje například dlouholetá ředitelka Plesu v Opeře, dnes podnikatelka a influencerka Zuzana Fryaufová (na IG známá jako Zuzeta), co otevírá společenská témata. "Ač to jsou témata společenská, bez ohledu na pohlaví, pořád jsou vnímaná jako ženská a feministická a nejsou tím pádem zase až tak moc populární. Zuzeta na to moc nehledí a letos spustila vlastní podcast Inbox, kam si zve zajímavé hosty a těmto tématům se věnuje do hloubky."

Dále například Květa Vostrá, která společně s manželem Šimonem postavila miliardový startup Ytica a teď úspěšně pokračuje v novém projektu Salted CX. “Květa má dvě malé dcerky, dlouhodobě neúnavně pomáhá Šatníku Nory Fridrichové, neúnavně každé ráno plave a ještě zůstala “normální”,” říká Terezie s úsměvem a nezapomíná zmínit také známou novinářku a šéfredaktorku magazínu Proč Ne?! – Gabrielu Marešovou, která si řekla proč ne a s dvěma malými dětmi takovou výzvu jako řídit časopis přijala, a dělá to skvěle, a Báru Karpíškovou (alias Bjukitchen), která právě teď slaví první výročí svého božího bistra stejného jména. “V Bjukitchen je vše dotaženo do posledního detailu – jídlo, design, servis. Bára to vydupala od první cihly po poslední talířek a ještě se pořád usmívá. Obdivuhodné!”

 

A7R08839

Foto: Zuzana Frylaufová na události "S MARIELI na skleničku v posteli"

A co by poradila ženám, které se chystají pustit do podnikání stejně jako ona? 

“V první řadě, jděte do toho pokud možno co nejdřív. Dřív, než máte rodinu a závazky. Když si můžete dovolit riskovat a strávit dny i noci v práci. To máte ten největší drive, energii, a největší šanci na úspěch. Nakopněte to, a pak si zakládejte rodiny. Jakmile máte děti, nikdy z logiky věci nemůžete mít stoprocentní focus na firmu. Neříkám, že to nejde, ostatně já taky začala až s dětmi, ale už je to jiné a já jsem si moc dobře vědoma svých limitů. A pak také, nebojte se, co si o vás myslí ostatní. Buďte slušné, spravedlivé, pravdomluvné, přímé, ať se můžete samy sobě podívat do očí. Ale neohlížejte se pořád na ostatní. Bude vás to brzdit, budete v začarovaném kruhu, pokud věříte sobě a svému nápadu, jděte do podnikání naplno.”Neplačte nad rozlitou kávou!

Pořád dokola opakujeme, že povlečení MARIELI je tady pro opravdový život se vším všudy. Jenže co když to „všechno“ občas zanechá kromě krásných vzpomínek i nějakou tu skvrnu? 

 

Ano, šampaňské v posteli je geniální nápad do té doby, než se sklenička převrhne a její obsah vylije. Pokud však usínáte v povlečení Champagne Dreams, možná se to ztratí. Tak jako tak se jedná o nepříjemnou záležitost. Hned na úvod ale chceme říct, že na povlečení MARIELI je mimo jiné báječné to, že jde úplně bez obav prát na šedesát stupňů. Což je dobrý začátek. Mimochodem je zde na místě zmínit jednu obrovskou výhodu bílého ložního prádla. Častým praním nebledne a může tak bez obav schnout i na sluníčku, protože nehrozí, že by se vyšisovalo. Ne vždy ale stačí pouhé vyprání…

 

Žlučové mýdlo jako povinná součást výbavy

Je to přesně tak, jak říkáme. Pokud doma ještě nemáte žlučové mýdlo, je nejvyšší čas si ho pořídit. Nejlepší postup je skvrnu navlhčit, mýdlo na ni nanést a ručně zapracovat, ideálně třením látky o sebe. Poté necháme mýdlo zhruba čtvrt hodiny působit a následně povlečení pereme jako obvykle. Existuje jistě nepřeberné množství přípravků určených k tomuto účelu, my ale dáváme ruku do ohně právě za žlučové mýdlo. Bez problémů odstraní mastnotu, a co se týče například vína, tak na rozdíl od vás nemá preference na červené či bílé. Odstraňuje oboje!

 

 

A ještě přitvrdíme!

V úvodu článku zmiňujeme šampaňské, ke kterému se nyní dovolíme přidat i jahody. A hlavně skvrny od nich. Či skvrny od ranní kávy, potu nebo krve. Zkrátka se zaměříme na všechny skvrny, u kterých je třeba ještě přitvrdit. Na pomoc je třeba povolat peroxid vodíku. A pozor, ještě než se pustíte do odstraňování skvrn na barevném povlečení, udělejte nejprve malý test na méně viditelném místě. Hrozí totiž, že vaše povlečení kromě skvrny opustí i barva.

 

Na ultimátní odstraňovač skvrn budete potřebovat:

200–300 ml peroxidu vodíku,

1 lžičku jedlé sody,

1 lžičku prostředku na mytí nádobí.

Všechny ingredience smíchejte do lahvičky se sprejem. Pokud je skvrna čerstvá, osušte ji papírovou utěrkou. Následně ji v pořádné vrstvě postříkejte připraveným roztokem, ten pomocí hadříku ještě důkladně vetřete a nechte půl hodiny působit. Následně povlečení zase vyperte na šedesát stupňů.

 

Pár tipů k praní

Ať už odstraňujete skvrny jakkoliv, na závěr se nikdy nevyhnete praní v pračce. Pokud si říkáte, že na praní toho není už tolik co zkazit (zvlášť když jste toho dnes už tolik pokazili rozlitým vínem nebo kávou), tak se pletete. I praní povlečení v pračce má svá jednoduchá pravidla. Základem je pračku nepřecpávat. Mnohem lepší je celou várku raději rozdělit. Jen tak se prádlo opravdu dostatečně hygienicky vypere. Také je dobré s povlečením neprat jiné oblečení, které se snadno zamotá do rohu a pořádně se nevypere, případně nevysuší. Pokud zrovna neodstraňujete nějakou skvrnu, je lepší prát povlečení na jemný cyklus, který je šetrný k materiálu. A sušení sušičkou nezatracujeme, nicméně pokud svému povlečení dopřejete schnutí na čerstvém vzduchu, bude se vám pak nádherně usínat. Jen u barevného pozor na šisování! 

 

A příště buďte opatrnější! Anebo ne, příště si zkrátka zase jen užívejte život v povlečení MARIELI!

Jak si užít péřové peřiny

Tak už jsou v posteli s vámi. Naše péřové výplně. A nikdy už postel neopustí, protože tahle láska je opravdu na celý život. Co je o nich dobré vědět a jak jim dopřát péči, kterou si zaslouží? 

Skvělé uvnitř i zvenku!

Co říct o našich peřinách, kromě toho, že jsou naprosto báječné? Jsou plněné husím prachovým peřím. Kvalitu péřové výplně udává poměr prachového a „ostatního“ peří a u nás je to krásných 100 %. Kdo ve škole nechyběl, když se probírala procenta, ví, že lépe už to nejde. Husí peří je také mnohem kvalitnější než například peří kachní. To totiž obsahuje více tuku a může tak být občas trochu „cítit“. 

Bavlněný povlak je ušitý z velmi husté sypkoviny, která nejen že nepouští žádné peří ven, ale ani roztoče dovnitř. Díky tomu jsou naše péřové výplně vhodné i pro alergiky. Používáme bavlněnou sypkovinu, ale pro toho, kdo si chce dopřát něco mimořádného, máme i variantu s vetkaným kašmírem. S tím se pak jedná o opravdu luxusní zážitek. Peřina je také prošitá do čtverců, díky čemuž rovnoměrně hřeje a peří se nesesypává ke stranám.

V rozích mají peřiny přišité šňůrky, které lze krásně přivázat k povlečení MARIELI. To má totiž na peřinách v rohu pro změnu poutka. Peřina se díky tomu přichytí a nehrozí, že by se vám v povlaku kamkoliv zatoulala. Je to geniální, že? 

Nebojte se v našich peřinách žít!

Jenže výčet benefitů zdaleka nekončí. Schválně všem vždy říkáme, ať hlavně nemají strach v našich peřinách žít. Žít opravdový život. A to především proto, že péřové výplně MARIELI lze úplně bez obav prát v pračce na 40 ˚C, vždy na program peří s pracím prostředkem na peří určeným. Jen prosím nepoužívejte aviváž. Následně je sušte v sušičce na jemný program s dvěma  až třemi tenisové míčky. To je důležitý bod, díky tomu budou vaše peřiny pořád krásně nadýchané. Důležité je, aby bylo peří uvnitř vždy úplně suché. 

Pokud máte tu možnost, doporučujeme peřiny pravidelně větrat. Venku nebo alespoň z okna, čerstvý vzduch jim, podobně jako každému z nás, dělá dobře. Větrejte klidně denně, pokud to počasí dovolí, ale nevystavujte peřiny přímému slunci. 

A zase to povlečení

Povlečení a péřové výplně jsou nerozlučná dvojka (zvlášť pokud je k sobě přivážete) a nemohou fungovat bez sebe. Nikdy nepoužívejte péřovou výplň samotnou, je to právě povlečení, co ji chrání před potem a následnou vlhkostí či dalším znečištěním. S tím souvisí také pravidelné praní povlečení. Děláte to nejen kvůli sobě, ale i kvůli peřinám. Víte, že během noci vypotíte klidně až půl litru potu? A ten se vsakuje do vašeho povlečení. Pokud čtete tyto řádky a přemýšlíte, kdy jste vaše povlečení naposledy prali, usnadníme vám to. 

Článek je u konce, takže ho můžete jít dát prát třeba hned. A jako další krok si konečně pořiďte opravdové, kvalitní péřové peřiny. Je to investice, která se vyplatí, a jak sami vidíte, opravdu se není čeho bát!

Aby vaši hosté spali jako “v bavlnce”

Ať už provozujete malý horský penzion, nebo větší hotel, spokojenost vašich hostů je pro vás zřejmě klíčová. Tu přitom mohou ovlivnit i zdánlivé drobnosti jako třeba materiál ložního prádla. Vsaďte proto na povlečení z bavlněného saténu MARIELI, které odolá i tomu nejnáročnějšímu provozu, a máte vyhráno.

 

Látka, z níž se vyrábí povlečení MARIELI, se pyšní vysokou kvalitou a certifikací ÖEKO-TEX, která zaručuje výrobu z ekologických a navíc šetrných materiálů. Mimořádně dlouhá bavlněná příze je na dotek hebká a odolná, tudíž drží tvar i po mnoha vypráních. Nejvyšší hygienické standardy u povlečení pro hotely a showroomy jsou zase zaručeny možností praní na 90 °C a sušením v sušičce.

Povlečení MARIELI si můžete navíc personalizovat třeba logem společnosti či nějakým originálním sloganem. Bez problémů také přizpůsobíme a upravíme rozměry povlečení přesně na míru potřebám vašich hostů.

 

Úspěšný hotel nebo penzion dbá na výběr použitých hotelových textilií, a právě proto jsme se rozhodli navázat spolupráci s průvodcem Amazing Places mapujícím kouzelná místa nejen v Česku, ale také na Slovensku a v Rakousku. „Nedílnou součástí návštěvy každého kouzelného místa je pozitivní zážitek z kvalitního spánku. A tak jsme jako Amazing Places hrdí na naši novou spolupráci s MARIELI a věříme, že se nám společnými silami podaří povléct kouzelná místa nejen v Česku, ale i v zahraničí, kam expandujeme. Sám jsem měl možnost vyzkoušet povlečení z bavlněného saténu a od té doby ho doporučuji všem našim partnerům,“ říká výkonný ředitel Amazing Places Václav Vítek.

Tým MARIELI věnoval na vánočním večírku AP tři sety povlečení na Nadaci Terezy Maxové dětem

 

A tím zdaleka nekončíme… Vlastníte pop-up store, showroom nebo prodejnu, kde by se naše značka vyjímala? Pak se nám ozvěte, hledáme neotřelá spojení, která budou fungovat a posouvat nás dál. 

Novoroční předsevzetí jinak, lépe a s MARIELI

Není nic otravnějšího než přeplněné posilovny a běžecké trasy první lednový týden… Kdy konečně začnou být lidé soudní a přestanou si dávat nedosažitelné cíle? Nebo i novoroční předsevzetí mohou dávat smysl? 

Konečné rozhodnutí necháme na vás, ale pokud chcete, můžeme vám letos s těmi předsevzetími trochu pomoci. Přinášíme pár tipů, jak něco pro letošek udělat trochu jinak.

Na Nový rok se probudím bez kocoviny 

A přitom můžete klidně usnout v zajetí šampaňského. Ano, jde to. Užijte si letošního silvestra v klidu doma, v posteli, ideálně s povlečením Champagne Dreams. Pusťte si oblíbený film, hudbu nebo si zahrajte deskovou hru. Říkáte si v duchu „ahoj, babi“? Tak úplně zbytečně. Na Nový rok jsou vítězové především ti, kterým je dobře, dostatečně spali a zvládli zařadit i pravidelnou večerní rutinu v koupelně. Mít pořádný bolehlav prvního ledna totiž není žádné umění!

Budu o sebe tentokrát doopravdy pečovat

Říkáte si to každý leden. Že když už nic jiného, budete o sebe alespoň pravidelně pečovat. Mazat si celé tělo, ne jen obličej. Mazat si chodidla. Mazat si paty! A výsledek? Další balení krému (jedno z mnoha) odkládáte nejpozději 10. ledna na poličku. Tak co letos něco změnit? Přistoupit ke všemu zodpovědněji? Ať už si o předsevzetích myslíme cokoliv, tohle je doopravdy důležité. Protože správná a především pravidelná péče opravdu dělá zázraky. Stejně jako umí zázraky náš hedvábný polštář. Díky svému přírodnímu složení a jedinečným vlastnostem se zařadí na poslední místo ve vaší večerní rutině. Nebude do sebe vsakovat použité produkty a ty budou na vaší pleti působit tak, jak mají. Příjemným ranním bonusem budou vaše vlasy bez krepu a zacuchání.

Pořádek v životě i koupelně 

Jasně, to se lehko řekne. Ale pojďme někde začít. Třeba v té koupelně. Pokud jste doposud používali jeden ručník „na všechno“, a ještě si ho od vás dost možná občas někdo jiný z rodiny půjčil… Nesoudíme, ale ideální to není, to se asi shodneme a je jedno, že jste ho pravidelně měnili. Každý člen rodiny potřebuje svůj vlastní ručník, ideálně opatřený monogramem, aby bylo jednou provždy jasno. A vy rozhodně potřebujete i svůj vlastní ručník na obličej..., když už mu budete dopřávat pravidelnou péči a spánek na hedvábí.

Budu pravidelně volat rodičům i prarodičům

Říkáte si, že něco takového vám nemusíme připomínat, že vy na ně přeci myslíte, kudy chodíte… A kdy jste se tedy naposledy ozvali? Aha! Tak vidíte. Přitom sami nejlépe víte, jakou z toho mají vždy radost. Stejně jako z malé výšivky, kterou jim můžete nechat vyšít na polštář, aby jim připomínala něco, co považujete za důležité. Nebo si tam „volej mamince“ nechte vyšít vy, ať si to připomenete každý den. 

Pro svatební dárky se nebudu zastavovat v bankomatu

Poslední předsevzetí možná nepůjde uskutečnit hned v lednu, ale nebojte, svatby vašich blízkých na sebe nenechají dlouho čekat. Bude to jako vždy krásné, intenzivní a nezapomenutelné. Co ale příští rok bude jinak, to bude váš přístup. Pro svatební dárek se nebudete zastavovat cestou na svatbu v bankomatu a nebudete ho předávat v obálce. Příští rok budete chytřejší a pořídíte novomanželům do výbavy peřiny, které jim vydrží celý život, nebo povlečení s výšivkou, které jim bude připomínat, jak moc se milují, pro případ, že by spolu na rozdíl od peřin celý život vydržet nechtěli! 

Výsledná předsevzetí i jejich dodržování jsou však hlavně na vás. My jen dodali pár tipů, co dělat trochu jinak, nebo lépe. Tak jako tak vám ale držíme palce!

Darujte kvalitní spánek aneb šest tipů na vánoční dárky MARIELI

Vánoce jsou za dveřmi a vy si stále nevíte rady, jaký dárek zvolit pro vaše nejbližší? Nadělte jim lepší spánek v prémiových lůžkovinách MARIELI. Připravili jsme pro vás šest tipů, které potěší celou vaši rodinu i přátele. Takže teď zbývá jediné, pohodlně se usadit a prolistovat si náš e-shop. 

 

Personalizovaná výšivka pro prarodiče

Vy vymyslíte, my vyšijeme. Tedy pardon, Ježíšek vyšije. A může to být písmeno, slovo, vzkaz, cokoliv, o čem víte, že vaše prarodiče potěší. Protože je důležité, aby si každý den vzpomněli, kdo jim dělá tu největší radost a kdo za nimi nejpozději o víkendu zase přijede.

 

Zavinovačka se jménem miminka

Narodilo se někomu z vašich blízkých před Vánoci miminko? Pak už ten největší dárek jistě dostali, ale vy jim ještě můžete udělat radost. Co třeba krásnou péřovou zavinovačkou, která miminku navodí podobný pocit, jako zažívalo v bříšku, bude v teple, v bezpečí a pozvolna se bude aklimatizovat na tento svět. A pokud na zavinovačku navíc necháte vyšít například jméno či monogram miminka, bude se jednat o opravdu krásný a osobní dárek pod stromeček.

  

Polštář z pravého hedvábí pro všechny ženy

Hedvábí a produkty z něj mají celou řadu benefitů. Jedná se o přírodní materiál, který obsahuje 18 aminokyselin totožných s naším tělem. Díky tomu má hedvábí naprosto jedinečné vlastnosti nejen, že na naší kůži nevytváří nevzhledné otlaky, ale ani do sebe nevsakuje použité produkty a ty tím pádem na vaší kůži pracují tak, jak mají. Polštář z pravého hedvábí jistě ocení žena jakéhokoliv věku, která o sebe ráda pečuje.

 

Champagne Dreams, novinka mezi povlečením z bavlněného saténu

Saténová novinka v barvě šampaňského splňuje všechny požadavky zákazníků skvěle padne do každého interiéru, a navíc je vyrobena z bavlněného saténu, který je nejpopulárnějším materiálem zákazníků MARIELI už jen tím, že je sametově hebký, a tedy ideální i pro lidi s citlivou a jemnou pokožkou. V zimě hřeje, v létě chladí a jistě také oceníte, že se nemusí žehlit.

 

Nadýchané péřové výplně nejen pro novomanžele

Z péřových výplní MARIELI se nikomu nebude chtít vstávat. Jsou vyrobené z těch nejlepších materiálů v české dílně. Je na vás, zda zvolíte klasiku, nebo řadu doplněnou o kašmír, která už je opravdu prémiovou záležitostí. Kromě Vánoc jsou péřové výplně také skvělý dárek pro novomanžele do výbavy, takže si na ně určitě vzpomeňte s příchodem svatební sezóny.

 

Tip navíc: DÁRKOVÝ POUKAZ 

Nevíte si rady, jaký dárek z naší kolekce zvolit? Pak nechte obdarované, aby si vybrali sami. Stačí si jen zvolit hodnotu poukazu a my vám jej zašleme na e-mail. Mimochodem to lze provést i na poslední chvíli, třeba 24. 12., kdybyste náhodou shánění dárků trochu podcenili.