Room Therapy radí, jak si domů přivolat jaro pomocí textilií a dekorací

Společně s designovým studiem Room Therapy jsme si pro vás připravili interiérový seriál inspirace do vašich domovů. A protože jaro už klepe na dveře, kdy jindy se pustit do malých či velkých změn než právě teď!

V našich domovech trávíme velkou část dne, zkuste ho jednou za čas proměnit a dát místnostem nový svěží vítr pomocí barev, vzorů a jemných akcentů. Máme pár tipů, na co zaměřit:

  • Vzorované a bavlněné povlečení

Změna povlečení v ložnici může udělat velký dojem a změnit celkovou atmosféru místnosti. Zvolte světlé barvy a vzorované motivy, které evokují pozitivní jarní energii. V posteli trávíme třetinu dne, tak bychom na ní neměli zapomínat. Barvy mají vliv na naši psychiku, aniž bychom si toho byli vědomi. MARIELI má v nabídce hned několik kolekcí oku lahodících barev a vzorů. Slunečně žlutá, světle modrá, decentní puntíky, černobílá pruhovaná klasika i již zmiňovaný tmavě zelený lemovací proužek. Ten si dokonale rozumí jak s neutrálním interiérem, tak i prostorem, kde se objevuje více barev najednou.  

  • Polštářky, hodně polštářků

Jsou tím nejlepší tipem, jak rychle proměnit a oživit váš domov. Můžete je vyskládat na postel, dekorovat na pohovku, křesla, lavice atd. Kombinujte barvy, vzory, odlišné struktury i velikosti. Můžete se držet jednoduché barevné palety, která se ve vašem interiéru již vyskytuje a bude tak spojovacím prvkem. Nebo naopak mixovat více odstínů najednou, které si žádají pozornost. Jsou nejen stylovým doplňkem, ale plní i svou funkci, a to kdykoliv potřebujete ulehnout do něčeho měkkého.

polštářky

  •  Dekorace 

Co takhle obměnit vaši sbírku hrníčků, skleněných a keramických váz a najít si příležitost pro nové kousky? Zaměřte se na odstíny, které jsou vám příjemné na pohled. Hledejte vzory a struktury, které vás baví a vypadají dobře jen tak vystavené na poličce nebo třeba konferenčním stole. A hlavně vám budou denně dělat radost.  

po uprave

  • Živé květiny

Na jaře se příroda probouzí a všechno krásně kvete a voní. Přineste si kousek jara i domů do vázy nebo květináče. Živé květy a rostliny umí s interiérem zázraky. Rozsvítí každou místnost i tu v neutrálních barvách. A nemusíte zůstávat jen u typických tulipánů a narcisů. Fantazii se meze nekladou. Využijte k tomu dekorační vázy a zajímavé květináče. Buďte svým vlastním floristou a hrajte si se strukturami. Inspirace kolem je všude spousta, nebojte se trochu odvázat a odlišit se. Pozitivní energie na sebe nenechá dlouho čekat.

  • Obrazy

Obrazy a umělecká díla dotvářejí charakter místnosti. Holé zdi přímo vyzývají, abyste je zaplnili něčím osobním. Buďte kurátorem svého domova. Už dávno nejde jen o rodinné fotografie. Dnes je spousta možností, jak si domů pořídit dílo od mladých a nadějných umělců. Jejich tvorba je doposud neokoukaná, stylová a také dostupnější. Rezonuje s vámi nějaký motiv, styl či barva? Umíte si daný obraz představit ve vašem interiéru? Pokud stále tápete, i s tímto rozhodnutím umí pomoci online služba interiérového studia. 

 Nemusíte tedy sestavovat celý interiér, díky Room Therapy se můžete zaměřit pouze na dílčí oblasti.