Romantický příběh Lichtensteinské stodoly. Daniela Janssen vytvořila dokonalé místo k relaxaci

Když Daniela Janssen objevila zpustošenou hájenku s přilehlou stodolou, mnozí jí radili, ať ji zbourá a postaví něco nového. Nedala se, stoletou fořtovnu opucovala a připravila na návštěvu všech, kteří hledají únik z města a vnitřní naladění. Samozřejmě také relaxaci, a to v té nejlepší společnosti – v hotelových lůžkovinách MARIELI

 

„Toto povlečení má kořeny už v první republice, kterou považuji za renesanci české společnosti, kdy se vyráběly kvalitní produkty, a protože těch věcí tolik nebylo, lidé si jich i více vážili,“ zdůvodňuje majitelka Lichtensteinské stodoly, proč se rozhodla ke spolupráci právě s MARIELI a zakladatelkou značky Terezií Täubelovou, jež se rozhodla vzkřísit podnikání své prababičky a obnovit výrobu prémiového povlečení, které vydrží leta. 

1

Hotelové povlečené MARIELI je možné doplnit také výšivkou loga podniku či jakýmkoliv jiným vzkazem.

Historie malebných apartmánů u Olomouce však sahá ještě o něco dále, než je Československo v době svého vzniku. Bývalou fořtovnu nechal postavit už v roce 1910 Jan II. kníže z Lichtenštejna. To, že nemíříte k napodobenině venkovské chalupy, ale k historickému stavení, vám ostatně napoví už příjezdová cesta. 

Vesnický šarm prostupuje celým objektem – všemi třemi apartmány, společným obývacím pokojem s kuchyní i zahradou. „Když na dvorku třeba stříhám růže, tak za mnou hosté přijdou a vypijeme společně kávu. Ráda si s hosty jen tak povídám a jsem ráda, když si tu mohou odpočinout. Nejsem zaměřená čistě na byznys. Věřím, že když věci děláte upřímně a s láskou, tak k tomu ty peníze přijdou automaticky,“ dodává majitelka s tím, že první hosté se tu ubytovali už před šesti lety. 

LS

Původní kamenné zdivo skvěle kontrastuje s masivním dřevem a oku lahodícími textiliemi. Rekonstrukce pod Danieliným vedením měla za cíl zachovat maximum z atmosféry původní stodoly a zároveň splnit nároky moderní doby. „Přála jsem si zachránit a vést dům i stodolu tak, abych alespoň zlomkem pomohla udržet odkaz knížete z Lichtenštejna, jehož životní hodnoty se snoubí s těmi mými. Tak snad by měl radost…“

 Daniela

Zleva Michaela Wolfová (manažerka LS) a Daniela Janssen

Ostatně „duch“ staré fořtovny je tu s hosty dodnes… „Vklouzněte malou brankou za stodolou mezi stromy a přihoďte do krmelce srnkám mrkev. Využijte štědrost lesa a nasbírejte si houby, jahody či borůvky. Pokud vás načerpané síly nenechají už dál jen tak polehávat, vyjeďte si na projížďku na kolech nebo se projděte k ohradě s koňmi,“ doporučuje usměvavá podnikatelka pobyt v malebné krajině Bělkovic-Lašťan v podhůří Nízkých Jeseníků.