Návod, jak se nejlépe prospat létem

Léto znamená samé skvělé věci, jako jsou prázdniny, dovolené, letní drinky, krátké šaty a dlouhé letní večery. Jenže po teplých letních večerech následují bohužel někdy i velmi teplé noci v našich ložnicích, které už tak báječné nejsou. Určitě to sami znáte, jste zpocení, nevíte jak si lehnout a když otevřete okno, vzduch se ani nehne. Ale protože my jsme experti na spánek, tak jsme vám dali dohromady pár rad, tipů a triků, díky kterým by následující týdny mohly být noci o něco snesitelnější.

Co můžeme udělat s naší ložnicí?

Základ je pořádně vyvětrat. Určitě začněte až v pozdních hodinách, kdy venku teplota trochu klesne. A samozřejmě pozor na komáry. To byste mohli mít vyvětráno jak chcete, ale noc by nestála za nic. Okno každopádně můžete mít otevřené i v průběhu noci, ale nad ránem ho zavřete, protože dovnitř začne brzy proudit teplých vzduch. Doporučuje se také pořídit zvlhčovač vzduchu nebo alespoň pověšený mokrý ručník či utěrka.

Pomoci si můžete také větrákem, ale ne každému je to příjemné, některé navíc mohou vydávat i rušivý zvuk. Dalším vylepšením vaší ložnice pak mohou být třeba zatemňovací závěsy. Jednak díky nim nebudete muset vstávat se sluncem po čtvrté ráno, pokud jste na to citliví a také vám v ložnici nebude tak rychle stoupat teplota.

Co můžeme udělat každý sám?

Především pijte. Ne tedy, že do sebe obrátíte před spaním dva litry vody, to byste zase pro změnu nespali kvůli chození na toaletu, ale spíše dbejte na pitný režim během celého dne. Budete se cítit mnohem lépe. předejte tak bolestem hlavy a velmi kladně to ovlivní i váš spánek. Před tím, než půjdete do postele si dejte sprchu. Nemusí být ledová, bohatě postačí vlažná. Příjemně vás osvěží, umyjete ze sebe prach a opět tím zlepšíte kvalitu vašeho spánku. Mimochodem, pokud teď čekáte tip na nějaké lehké pyžamo, asi vás zklameme. Úplně nejlepší je totiž spát nahý, maximálně z hygienických důvodů ve spodním prádle.

Co udělat s postelí?

Postel a vše s ní spojené je na celém spánku samozřejmě to nejdůležitější. Jenže nám to přináší spoustu problémů. Také patříte mezi ty, kteří v létě prostě potřebují být alespoň trochu přikrytí, i když to vzhledem k teplotě nepřipadá v úvahu? Pro vás je tu pak letní peřina MARIELI se 100% prachovým husím peřím, která je lehká a nadýchaná. Pokud ve vás péřová peřina evokuje spíše potřebu se zahřát, jste na omylu. Husí peří je geniální záležitost co se týče udržení tělesné termoregulace a navíc naše peřina je opravdu lehká.

Také velmi záleží na materiálech, kterými se v noci rozhodnete obklopit. Samozřejmostí jsou ty přírodní, které dýchají a zároveň jsou savé. Ideální je 100% bavlna v té nejlepší kvalitě. A je jen na vašich preferencích, jakou zvolíte vazbu. Na léto obecně doporučujeme spíše perkálové povlečení, které má přirozeně chladivý efekt. Z našich kolekcí můžete v perkálové vazbě vyzkoušet třeba oblíbený Montauk. Pokud jste ale fandové spíše saténu, pak je tu naše kolekce Tuscany, díky které budete mít léto a slunce ve vaší ložnici za každého počasí.

V teplých dnech nešlápnete vedle ani s hedvábným povlečením. Má mnoho výhod, ale nejvíce oceníte jeho přirozenou tepelnou regulaci, kdy se maximálně přizpůsobí vaší tělesné teplotě.

Tak ať se vám v létě spí co nejlépe, ideálně s MARIELI.