Luxusní dárek nemusí být drahý. Tipy na prémiové dárky od 1.500 korun

Zapomeňte na přepychové značky oblečení, bot nebo kabelek. Luxusní dárky nemusí být drahé, musí být ale kvalitní. Darujte letos svým blízkým originální kousky, které vydrží a posílí jejich zdraví – na tom totiž záleží nejvíce.

Pojďme refedinovat luxus. Není o vysoké ceně, ale o kvalitě

1200x630-darek

Co se vám vybaví, když se řekne luxus? Gucci, Prada, Louis Vuitton? Luxusem už dnes není to, co pořídíte v Pařížské. Místo popularity dnes daleko více preferujeme věci, které nám vydrží – o to více, když jde o naše zdraví a pohodu. Krásně to ukazuje skokový růst spánkového průmyslu, který má dnes od matrací po technologické vychytávky hodnotu 500 miliard dolarů. Na celém světě včetně Česka totiž díky poptávce lidí po lepším spánku začaly vznikat nové firmy, které umí tyhle touhy uspokojit. 

Pokud i vy vnímáte, že luxusem je vydatný spánek, kvalitní materiály, udržitelná výroba a ekologicky zpracované materiály s ohledem na alergiky, darujte blízkým vybrané kousky z našeho seznamu. Jsou to produkty vyráběné s pečlivostí, která zlepší jejich domovy. Bude se jim daleko lépe usínat, vstávat, snídat či pracovat. Nemusíte přitom obíhat kamenné obchody v centru města ani rozbíjet prasátko. Vše nakoupíte online. Tady je malý průvodce:

Dárky do 1 500 korun

Opravdoví gurmáni už ochutnali ledacos. Ale co takový Kampotský pepř z plantáží v Kambodži? Stylové mlýnky.pepper..field z jasanu jsou vděčným dárkem, využijí je totiž muži i ženy, kuchtíci i jedlíci. Udržitelně pěstovaný kampotský pepř zrychluje metabolismus, pomáhá při bolestech i špatném dýchání a funguje také jako afrodiziakum. 

Nápadití můžete být také 100% bavlněným povlakem na polštář 40x60 cm od MARIELI doplněným vlastní výšivkou. Iniciály, oblíbené motto, afirmace, přezdívka, tajný vzkaz – je jen na vás, co zvolíte. A když už jsme u polštářů, máte rádi snídani do postele? Káva či čaj podávané v tomhle toskánském hrnku z rodinné beskydské dílny E N T E N T Y K Y rozzáří i nejšedivější ráno. Nebo pořiďte krásné porcelánové mísy a nádobí od I love chalupaření kombinující rustikální design, preciznost a přívětivou cenu. 

Dlouhé zimní večery pak provoní svíčky Diptyque. Nejenže slibují 60 hodin uklidňujícího plápolání, ale už od roku 1963 se vyrábějí ručně, v devíti krocích, za použití těch nejkvalitnějších vonných esencí, bavlněných knotů a rostlinných a minerálních vosků. Pocit domácích lázní doplní veganská epsomská sůl z chaluhy pilovité, ovsa a tapioky od firmy Codex Labs.

Domácí kancelář nádherně vybavíte sadou dopisních papírů Black and White od firmy Young Block z Litomyšle, které inspirují i nejzarytější milovníky digitálu napsat pár slov a rituálně naslinit obálku.

1200x630-tipy

Dárky do 3 000 korun

Zlepšit kvalitu spánku, to je skutečný luxus, který můžete darovat už v rámci několika tisícového rozpočtu. Začněme polštáři Magniflex, které během nočního odpočinku drží přirozenou polohu těla, ať už spíte na zádech, břiše či boku. Pokud chcete ještě o level vyladěnější zážitek, doporučujeme hedvábný povlak na polštář z dílny MARIELI. Příjemně chladí, prospívá pokožce a ráno se probudíte s krásnou lesklou pletí i bohatými vlasy, které neelektrizují. Povlak je vyroben z kokonů bource morušového a jde o nejkvalitnější hedvábí. Pořídit můžete také výplň do dekorativního polštářku z prachového peří. 

Máte mezi svými blízkými milovníky kávy? Nápoj, kterým řada lidí začíná svůj den, pomáhá povzbudit mozek, zlepšit soustředění a výkon. A co teprve ranní šálek z kávovarů od Klarstein, které spojují atmosféru 70. let s moderními vychytávkami současnosti. Jejich stylový retro design podpoří radost z denní dávky kofeinu. A jelikož každou kávu je vhodné doplnit vodou, i vy můžete dále sáhnout po ručně broušených křišťálových sklenicích Rückl. Do třetice pak poctěte milovníky vína některým z produktů od VinoVinoVino.cz.

A nebo to můžete vzít z úplně jiného úhlu. Máte ve svém rodinném kruhu čerstvé maminky? A co jim ten start trochu ulehčit (a zkrášlit)? Kojící móda spojuje mateřské povinnosti, komfort a eleganci. Šaty nebo trička, ve kterých se budou ženy cítit dobře a zároveň v nich mohou kojit své děti, když zrovna potřebují, to je další příklad každodenního luxusu. Když k tomu přidáte montessori houpačky a aktivity od české firmy Utukutu, radost ještě znásobíte.

Hedvábný polštář

 

Dárky do 10 000 korun

Lidské tělo má své vnitřní hodiny. Proto se nám lépe probouzí s přílivem světla než nepříjemným zvukem budíku. Ostatně i ty nejhezčí melodie odsouváme, dokud to jde. Svítidla Signe Radiant od Phillips nahrazují sluneční světlo během všech ročních období a slouží jako přírodní budík. Často je to právě probuzení, které nás naladí po zbytek dne. Nechte své milované vykročit z postele pravou nohou.

Abyste se mohli příjemně probudit, musíte se nejdřív kvalitně vyspat. Pořádný spánek pomáhá našemu tělu správně fungovat a zlepšuje imunitu. Dejte proto svým přátelům dárek do ložnice. Povlečení od MARIELI je eticky a ekologicky zpracované ze 100% bavlny. V zimě drží teplotu a v létě krásně chladí. „Rozdíl poznáte na první vyspání. Já jsem od manžela po 30 letech poprvé slyšela, jak se mu v noci zdály krásné sny,” říká Lucie, která povlečení MARIELI dostala loni k Vánocům. Nádherný čistý design Monteverde se zeleným kontrastním lemem je skvělý způsob, jak své blízké na MARIELI naučit. 

10 000 korun a více

Máte v rodině děti? Koukněte na postýlky vyrobené z kvalitního dřeva nebo kočárky, které vydrží. Pokud chcete darovat něco na zahradu, možná vás zaujme projekt Domky srdcem. Značka nabízí domečky na zahradu s jedinečným designem, které vyrábí ekologicky z ručně vyrobeného materiálu. Domky jsou kvalitní a chrání před nepříznivým počasím – ať už jde o pirátskou kajutu, vesmírnou raketu nebo kutloch.

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Tak proč nedopřát kvalitní spánek celé rodině? Rok se blíží ke konci, dny jsou kratší a mráz už klepe na dveře. Peřiny MARIELI z prachového peří zahřejí, i když venku mrznou okna na autech. Nebo můžete vybrat rovnou kompletní set na dvoulůžko.

Dárek vám naaranžujeme a zabalíme do originální krabice. Balení rádi doplníme o osobní vzkaz a odešleme přímo k vám. Stačí dát pod stromeček! 

Z MARIELI dílny: