Jak si užít péřové peřiny

Tak už jsou v posteli s vámi. Naše péřové výplně. A nikdy už postel neopustí, protože tahle láska je opravdu na celý život. Co je o nich dobré vědět a jak jim dopřát péči, kterou si zaslouží? 

Skvělé uvnitř i zvenku!

Co říct o našich peřinách, kromě toho, že jsou naprosto báječné? Jsou plněné husím prachovým peřím. Kvalitu péřové výplně udává poměr prachového a „ostatního“ peří a u nás je to krásných 100 %. Kdo ve škole nechyběl, když se probírala procenta, ví, že lépe už to nejde. Husí peří je také mnohem kvalitnější než například peří kachní. To totiž obsahuje více tuku a může tak být občas trochu „cítit“. 

Bavlněný povlak je ušitý z velmi husté sypkoviny, která nejen že nepouští žádné peří ven, ale ani roztoče dovnitř. Díky tomu jsou naše péřové výplně vhodné i pro alergiky. Používáme bavlněnou sypkovinu, ale pro toho, kdo si chce dopřát něco mimořádného, máme i variantu s vetkaným kašmírem. S tím se pak jedná o opravdu luxusní zážitek. Peřina je také prošitá do čtverců, díky čemuž rovnoměrně hřeje a peří se nesesypává ke stranám.

V rozích mají peřiny přišité šňůrky, které lze krásně přivázat k povlečení MARIELI. To má totiž na peřinách v rohu pro změnu poutka. Peřina se díky tomu přichytí a nehrozí, že by se vám v povlaku kamkoliv zatoulala. Je to geniální, že? 

Nebojte se v našich peřinách žít!

Jenže výčet benefitů zdaleka nekončí. Schválně všem vždy říkáme, ať hlavně nemají strach v našich peřinách žít. Žít opravdový život. A to především proto, že péřové výplně MARIELI lze úplně bez obav prát v pračce na 40 ˚C, vždy na program peří s pracím prostředkem na peří určeným. Jen prosím nepoužívejte aviváž. Následně je sušte v sušičce na jemný program s dvěma  až třemi tenisové míčky. To je důležitý bod, díky tomu budou vaše peřiny pořád krásně nadýchané. Důležité je, aby bylo peří uvnitř vždy úplně suché. 

Pokud máte tu možnost, doporučujeme peřiny pravidelně větrat. Venku nebo alespoň z okna, čerstvý vzduch jim, podobně jako každému z nás, dělá dobře. Větrejte klidně denně, pokud to počasí dovolí, ale nevystavujte peřiny přímému slunci. 

A zase to povlečení

Povlečení a péřové výplně jsou nerozlučná dvojka (zvlášť pokud je k sobě přivážete) a nemohou fungovat bez sebe. Nikdy nepoužívejte péřovou výplň samotnou, je to právě povlečení, co ji chrání před potem a následnou vlhkostí či dalším znečištěním. S tím souvisí také pravidelné praní povlečení. Děláte to nejen kvůli sobě, ale i kvůli peřinám. Víte, že během noci vypotíte klidně až půl litru potu? A ten se vsakuje do vašeho povlečení. Pokud čtete tyto řádky a přemýšlíte, kdy jste vaše povlečení naposledy prali, usnadníme vám to. 

Článek je u konce, takže ho můžete jít dát prát třeba hned. A jako další krok si konečně pořiďte opravdové, kvalitní péřové peřiny. Je to investice, která se vyplatí, a jak sami vidíte, opravdu se není čeho bát!