Neplačte nad rozlitou kávou!

Pořád dokola opakujeme, že povlečení MARIELI je tady pro opravdový život se vším všudy. Jenže co když to „všechno“ občas zanechá kromě krásných vzpomínek i nějakou tu skvrnu? 

 

Ano, šampaňské v posteli je geniální nápad do té doby, než se sklenička převrhne a její obsah vylije. Pokud však usínáte v povlečení Champagne Dreams, možná se to ztratí. Tak jako tak se jedná o nepříjemnou záležitost. Hned na úvod ale chceme říct, že na povlečení MARIELI je mimo jiné báječné to, že jde úplně bez obav prát na šedesát stupňů. Což je dobrý začátek. Mimochodem je zde na místě zmínit jednu obrovskou výhodu bílého ložního prádla. Častým praním nebledne a může tak bez obav schnout i na sluníčku, protože nehrozí, že by se vyšisovalo. Ne vždy ale stačí pouhé vyprání…

 

Žlučové mýdlo jako povinná součást výbavy

Je to přesně tak, jak říkáme. Pokud doma ještě nemáte žlučové mýdlo, je nejvyšší čas si ho pořídit. Nejlepší postup je skvrnu navlhčit, mýdlo na ni nanést a ručně zapracovat, ideálně třením látky o sebe. Poté necháme mýdlo zhruba čtvrt hodiny působit a následně povlečení pereme jako obvykle. Existuje jistě nepřeberné množství přípravků určených k tomuto účelu, my ale dáváme ruku do ohně právě za žlučové mýdlo. Bez problémů odstraní mastnotu, a co se týče například vína, tak na rozdíl od vás nemá preference na červené či bílé. Odstraňuje oboje!

 

 

A ještě přitvrdíme!

V úvodu článku zmiňujeme šampaňské, ke kterému se nyní dovolíme přidat i jahody. A hlavně skvrny od nich. Či skvrny od ranní kávy, potu nebo krve. Zkrátka se zaměříme na všechny skvrny, u kterých je třeba ještě přitvrdit. Na pomoc je třeba povolat peroxid vodíku. A pozor, ještě než se pustíte do odstraňování skvrn na barevném povlečení, udělejte nejprve malý test na méně viditelném místě. Hrozí totiž, že vaše povlečení kromě skvrny opustí i barva.

 

Na ultimátní odstraňovač skvrn budete potřebovat:

200–300 ml peroxidu vodíku,

1 lžičku jedlé sody,

1 lžičku prostředku na mytí nádobí.

Všechny ingredience smíchejte do lahvičky se sprejem. Pokud je skvrna čerstvá, osušte ji papírovou utěrkou. Následně ji v pořádné vrstvě postříkejte připraveným roztokem, ten pomocí hadříku ještě důkladně vetřete a nechte půl hodiny působit. Následně povlečení zase vyperte na šedesát stupňů.

 

Pár tipů k praní

Ať už odstraňujete skvrny jakkoliv, na závěr se nikdy nevyhnete praní v pračce. Pokud si říkáte, že na praní toho není už tolik co zkazit (zvlášť když jste toho dnes už tolik pokazili rozlitým vínem nebo kávou), tak se pletete. I praní povlečení v pračce má svá jednoduchá pravidla. Základem je pračku nepřecpávat. Mnohem lepší je celou várku raději rozdělit. Jen tak se prádlo opravdu dostatečně hygienicky vypere. Také je dobré s povlečením neprat jiné oblečení, které se snadno zamotá do rohu a pořádně se nevypere, případně nevysuší. Pokud zrovna neodstraňujete nějakou skvrnu, je lepší prát povlečení na jemný cyklus, který je šetrný k materiálu. A sušení sušičkou nezatracujeme, nicméně pokud svému povlečení dopřejete schnutí na čerstvém vzduchu, bude se vám pak nádherně usínat. Jen u barevného pozor na šisování! 

 

A příště buďte opatrnější! Anebo ne, příště si zkrátka zase jen užívejte život v povlečení MARIELI!