MARIELI v showroomech slovenského výrobce nábytku JAVORINA

Pro lepší požitek ze spánku je třeba nejen kvalitní ložní prádlo, ale také pohodlné postele. A právě z tohoto důvodu jsme se rozhodli navázat spolupráci s výrobcem designového nábytku. Vznikla tak dokonalá symbióza stylu a komfortu. Přesvědčit se můžete sami například v holešovickém showroomu JAVORINA. 

„Je to jednoduché – skvělé postele si zaslouží skvělé ložní prádlo, a to proto, aby byl zážitek ze spaní a celkově odpočinku v nich co nejlepší. Stejně jako Javorina, také MARIELI k výrobě používá kvalitní materiály převážně z bavlněného saténu a perkálu, které mají skvělé funkční vlastnosti. Lůžkoviny jsou tedy nejen líbivé, ale také skvěle plní svoji funkci v jakémkoliv ročním období. Obrovské plus je lokální výroba a edukace zákazníků o kvalitě spánku. Celkově nám toto naše spojení dává smysl,“ říká ke spolupráci Petra Vojnová, která má v Javorině na starost retail v Česku a na Slovensku. 

1_1

S více než 75letou tradicí vyrábí Javorina nábytek z masivního dubu, což ji odlišuje od standardní průmyslové výroby a umožňuje vytvářet moderní designové kousky. Javorina má po desetiletí pěstované vlastní výrobní postupy, je autentická a díky tomu má naprostou kontrolu nad kvalitou od suroviny po finální produkty. To je dnes vzhledem k výrobním nákladům na trhu docela výjimečné. 

Slovenská značka rovněž nedávno získala ocenění German Design Award 2024 za svoji inovativní postel SOFT. Toto ocenění potvrzuje, že spojení pevného dubového dřeva s měkkými liniemi vytváří nejen vizuálně atraktivní, ale také funkční a pohodlný produkt. 

„Ne každý má energii na to, aby se zabýval masivním dřevem, protože dřevo zůstává živé. S měnící se vlhkostí mění své rozměry a design s tím musí počítat. Často nás ‚cvičí‘ a dává nám lekce. Umět pracovat s něčím živým, voňavým, organickým a originálním už dnes není samozřejmostí. Masivní dubové dřevo nám umožňuje jít, co se pevnosti týká, až na hranu, což prospívá maximálnímu ekonomickému využití této neustále zdražující suroviny. Vzhledem k nákladnosti materiálu neradi podléháme krátkodobým trendům, a proto vyvíjíme návrhy, které jsou funkční a nadčasové,“ říká k filozofii Javoriny její šéfdesignér Leo Čellár.

javorina1

Významnou součástí této kolaborace je prezentace MARIELI kolekcí v showroomu v pražských Holešovicích i v Bratislavě. Showroomy poskytují příležitost pro osobní setkání se zákazníky a představení jejich společné vize komfortního bydlení.